Postel, piercing i ceny. Osobní věci zpěváka Keitha Flinta z Prodigy míří do aukce

Magazín Magazín
8. 10. 2019 7:00
Aukce osobních věcí někdejšího frontmana kapely Prodigy proběhne začátkem listopadu. Kromě speciální postele, kterou podepírají ocelové trnové větve se schůdkami, si zájemci budou moc vydražit jeho piercingy nebo ocenění, jež za svůj život posbíral. Keith Flint zemřel letos v březnu ve věku 49 let.
Keith Flint byl nalezen mrtvý ve svém domě v hrabství Essex letos v březnu.
Keith Flint byl nalezen mrtvý ve svém domě v hrabství Essex letos v březnu. | Foto: Shutterstock

Podle britského zpravodajského webu BBC budou v aukci nabídnuty také Flintovy zlaté desky, jeho oblečení a další nastřádané trofeje. Odhadní ceny nebyly zveřejněny, protože podle cambridgského aukčního domu Cheffins Fine Art hodnoty věcí nelze vyčíslit. 

"Aukce je plná zajímavých položek, které nabízí pohled do Keithova osobního života a zdůrazňují rozdíl mezi tím, kým byl na pódiu a kým v soukromí," uvedl šéf aukčního domu Martin Millard. 

Jednou z nejzajímavějších položek v aukci je dubová postel, kterou pomáhal navrhnout samotný zpěvák. Masivní kus dřevěného nábytku totiž stojí na ocelových nohách ve tvaru trnových větví. A Flint na ni lezl po schůdkách umístěných na křídlech mytické postavy. 

Frontman kapely Prodigy byl nalezen mrtvý ve svém domě v Dunmowu v hrabství Essex na východě Anglie, bylo mu 49 let. Zpráva koronera uvedla, že následkem smrti bylo oběšení, vyšetřování však podle BBC ještě nebylo uzavřeno. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Z potrubí Nord Stream 1 uniká plyn, varuje Švédsko

Švédsko vydalo varování v souvislosti se dvěma úniky zemního plynu z podmořského potrubí Nord Stream 1. Úniky nastaly ve švédských a dánských vodách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Salvou čestné stráže začal státní pohřeb japonského expremiéra Šinzóa Abeho

Modlitbami a čestnou salvou v úterý Japonsko uctilo památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho. První státní pohřeb po 55 letech začal kolem 14:00 místního času (07:00 SELČ), uvedla agentura Reuters. Abe zemřel v červenci poté, co ho během předvolebního projevu smrtelně postřelil bývalý voják.

Obřad zahájila Abeho manželka Akie, oblečená v černém kimonu, která do tokijské haly Nippon Budokan za zvuků hudby a výstřelů čestné stráže přinesla Abeho popel. Přivítal ji nynější japonský premiér Fumio Kišida, který od ní urnu vzal a vystoupil s projevem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Covid sílí, za pondělí bylo 4735 nově nakažených, přibývá i hospitalizovaných

Šíření epidemie koronaviru v Česku zrychluje, v pondělí testy odhalily 4735 nově nakažených, což je nejvíc za jeden den od první poloviny dubna a téměř o 1000 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 1928 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Roste i počet hospitalizovaných s potvrzeným onemocněním covid-19, v pondělí vyžadovalo nemocniční péči 1135 nakažených, v mezitýdenním srovnání asi o 150 víc. Víc hospitalizovaných s covidem bylo naposledy v polovině srpna, kdy doznívala nezvyklá letní vlna onemocnění. V těžkém stavu bylo v pondělí 38 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Denní přírůstky nakažených se až na několik výjimek o víkendu zvyšují v mezitýdenním srovnání od začátku září. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti covidu-19 očkovat či přeočkovat.

Rychlejší šíření nákazy je patrné také z nárůstu takzvaného incidenčního čísla. Nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel za poslední týden přibylo 161, před týdnem to bylo 142. Nejvyšší týdenní incidence je nyní v Královéhradeckém kraji se 195 případy, nejnižší v Karlovarském kraji se 116 nově nakaženými na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy