Unikátní Jackova kytara se vydražila za 120 tisíc korun

Magazín Magazín
Aktualizováno 9. 3. 2015 12:10
V online dražbě sběratelského hudebního nástroje na Aktuálně.cz se vybralo 120 tisíc korun. Půjdou na podporu mladých muzikantů.
Jackova kytara, unikátní sběratelský kousek
Jackova kytara, unikátní sběratelský kousek | Foto: Jack Daniel's

PrahaJackova kytara, na jejíž tvorbě spolupracovali přední čeští designéři a mistři kytaráři, se vydražila za 120 tisíc korun. Unikátní nástroj získal Jan Zajíček. Výtěžek dražby půjde na podporu mladých a talentovaných muzikantů.

"Zní naprosto skvěle," tvrdí rocker Austin Lucas, který si na kytaru zahrál v rámci svého evropského turné. "Je těžká přesně tak, jak má být. Vůbec všechno je tady v pořádku. Zní naprosto skvěle, to je bez debat."

Elektrický hudební nástroj inspirovaný americkou legendární kytarou Les Paul z 50. let 20. století je plně funkční, přesto jde hlavně o sběratelský kousek, jehož cena bude časem růst.

"U jazzových a elektrických kytar se dá říci, že věkem nabírají na hodnotě. Jackova kytara je samozřejmě jediná a bude mít sběratelskou hodnotu," vysvětluje kytarář Petr Procházka, který se na její výrobě podílel.

Na začátku projektu stála myšlenka vytvořit unikátní nástroj, který by navíc obsahoval lahev whiskey značky Jack Daniel's. Výzvu nakonec přijali kytaráři z dílny Prochazka Custom Guitars, kteří postupně dlabali do kusu dřeva jedinečný nástroj. Výrobu koordinovali se známým českým výtvarníkem Ronym Pleslem, který měl na starosti návrh a výrobu designové lahve.

Podívejte se, jak se hraje na Jackovu kytaru. Tento unikátní sběratelský kousek se právě draží na Aktuálně.cz. | Video: Jack Daniel's
 

Právě se děje

před 6 minutami

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, přístup ruským a čínským firmám znemožní Senát

Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) přestanou ve sněmovně blokovat návrh zákona o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, takzvaný zákon lex Dukovany. Podle dohody s vládou k němu Senát připojí pozměňovací návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to v úterý ve sněmovně řekl místopředseda STAN Petr Gazdík.

Třetí čtení návrhu bylo ve sněmovně zahájeno na začátku února, několikrát bylo ale přerušeno. Důvodem byla mimo jiné právě snaha části opozice zakotvit v zákoně bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku proti ruským a čínským firmám. Gazdík v úterý uvedl, že opoziční strany se shodly s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) na tom, že záruky do předpisu doplní Senát.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy