Unikátní Jackova kytara se vydražila za 120 tisíc korun

Magazín Magazín
Aktualizováno 9. 3. 2015 12:10
V online dražbě sběratelského hudebního nástroje na Aktuálně.cz se vybralo 120 tisíc korun. Půjdou na podporu mladých muzikantů.
Jackova kytara, unikátní sběratelský kousek
Jackova kytara, unikátní sběratelský kousek | Foto: Jack Daniel's

PrahaJackova kytara, na jejíž tvorbě spolupracovali přední čeští designéři a mistři kytaráři, se vydražila za 120 tisíc korun. Unikátní nástroj získal Jan Zajíček. Výtěžek dražby půjde na podporu mladých a talentovaných muzikantů.

"Zní naprosto skvěle," tvrdí rocker Austin Lucas, který si na kytaru zahrál v rámci svého evropského turné. "Je těžká přesně tak, jak má být. Vůbec všechno je tady v pořádku. Zní naprosto skvěle, to je bez debat."

Elektrický hudební nástroj inspirovaný americkou legendární kytarou Les Paul z 50. let 20. století je plně funkční, přesto jde hlavně o sběratelský kousek, jehož cena bude časem růst.

"U jazzových a elektrických kytar se dá říci, že věkem nabírají na hodnotě. Jackova kytara je samozřejmě jediná a bude mít sběratelskou hodnotu," vysvětluje kytarář Petr Procházka, který se na její výrobě podílel.

Na začátku projektu stála myšlenka vytvořit unikátní nástroj, který by navíc obsahoval lahev whiskey značky Jack Daniel's. Výzvu nakonec přijali kytaráři z dílny Prochazka Custom Guitars, kteří postupně dlabali do kusu dřeva jedinečný nástroj. Výrobu koordinovali se známým českým výtvarníkem Ronym Pleslem, který měl na starosti návrh a výrobu designové lahve.

Podívejte se, jak se hraje na Jackovu kytaru. Tento unikátní sběratelský kousek se právě draží na Aktuálně.cz. | Video: Jack Daniel's
 

Právě se děje

Další zprávy