Poslanci místo terčů. Můžete si také zastřílet

ČTK ČTK, Report
13. 4. 2009 17:35
Praha - Chtěli byste někdy některého z českých politiků odstřelit? Výstava v pražské galerii Roxy/Nod to nyní umožňuje. Návštěvníci si na ní nejen prohlížejí fotografie českých poslanců, ale mohou si do nich i zastřílet.
terč
terč | Foto: AZprávy

Každý, kdo na výstavu dorazí, dostane k dispozici vzduchovku a tři náboje, píše dnes internetová verze časopisu Týden. Návštěvník si tedy musí rozmyslet, kdo za jeho ránu nejvíce stojí.

Každý, kdo na výstavu dorazí, tak může dát třem z dvou seti českých poslanců, jejichž zarámované fotografie jsou v Roxy vystavovány, najevo, co si o nich myslí.

Autory výstavy Tomáše Čápa a Michala Krause, studenty ústecké katedry výtvarné kultury, prý k nápadu na instalaci s názvem "já bych to..." přivedly dvě události: politická krize v Česku a pokusy mladých studentů střílet do davu lidí například ve školách.

"Původně jsme měli v plánu vytvořit video s lehkým politickým nádechem. Pak ale přišel nápad udělat střelnici, narychlo jsme jeli do Německa pro levné rámečky," popsal vznik projektu Michal Kraus, polovina jejich ústecké umělecké skupiny CZAKRA.

Po třech dnech trvání výstavy vedou podle webu na počty průstřelů lídři dvou nejsilnějších stran ODS a ČSSD Mirek Topolánek a Jiří Paroubek společně se sociálnědemokratickým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem.

"Svým způsobem je to anketa oblíbenosti, která bude uzavřena odesláním jednotlivých portrétů přímo poslancům," dodal kurátor výstavy Milan Mikuláštík.

Podle Krause umělci zatím zvažují, jestli rozstřílené - nebo naopak zcela nepovšimnuté - fotografie do Sněmovny jen pošlou, nebo zda je poslancům odnesou osobně a uspořádají happening.


 

Právě se děje

Další zprávy