reklama
 
 

Vinen! Cosbymu hrozí za znásilnění až 10 let vězení, americký komik se odvolá

Aktualizováno 26. 4. 2018 22:22
Andrea Constandová se původně s Cosbym v roce 2006 dohodla na mimosoudním vyrovnání, po deseti letech byl ale případ znovu otevřen.

Norristown (USA) - Soudní porota ve čtvrtek shledala amerického komika Billa Cosbyho vinným z omámení a znásilnění Andrey Constandové v roce 2004.

O svém rozhodnutí rokovala 12členná porota po dva dny. Osmdesátiletému Cosbymu hrozí až deset let vězení za každý ze tří bodů obžaloby. Podle agentury AP ale Cosby dostane patrně nižší trest.

Cosby si vyslechl rozhodnutí poroty se vztyčenou hlavou, ale vybuchl, když prokurátor žádal, aby bývalou televizní hvězdu ihned poslali do vězení, protože má letadlo a mohla by uprchnout. "Žádné letadlo nemám, blbe," vykřikl Cosby. "Mám ho plné zuby," dodal.

Soudce rozhodl, že Cosby může zůstat do vynesení rozsudku na svobodě a stanovil kauci jeden milion dolarů (21 milionů Kč). Datum vynesení rozsudku nebylo určeno. Právní zástupce bývalé televizní hvězdy uvedl, že "boj neskončil" a Cosby se odvolá.

"Spravedlnost byla naplněna," komentovala rozhodnutí zástupkyně některých ze žalujících žen. "Jsme šťastné, že ženy byly konečně vyslyšeny," dodala.

Proces u soudu v pensylvánském městě Norristown začal 9. dubna. Pro Cosbyho je to již podruhé, co soud řeší případ týkající se Constandové. Loni v červnu se ale porota nedokázala na otázce viny Cosbyho shodnout, proces se proto nyní opakoval.

Constandová se původně s Cosbym v roce 2006 dohodla na mimosoudním vyrovnání, po deseti letech byl ale případ znovu otevřen. Cosby vztah s Constandovou přiznal, podle něho ale tato žena se sexuálním stykem souhlasila.

Případ Constandové není jediným, který se proti Cosbymu objevil. Postupně se přihlásilo zhruba 50 žen, které tvrdí, že je Cosby v průběhu uplynulých desetiletí sexuálně napadl či znásilnil. Řada případů je již promlčena. Cosby navíc trvá na tom, že ženy se sexem souhlasily.

autor: ČTK | 26. 4. 2018 20:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama