Zvrácená zábava? Fotky u kavárny, kde terorista drží rukojmí

jaz
15. 12. 2014 12:40
Sydney je v šoku z obsazení tamní kavárny teroristou, který zadržuje rukojmí a vyhrožuje bombovým útokem. Někteří přihlížející si z místa pořizují selfie a dávají je na Twitter.
Foto: Twitter

Sydney – Ozbrojený muž v pondělí ráno obsadil kavárnu Lindt na Martin Place a zadržuje kolem 15 lidí, které nutí střídavě stát u výlohy a držet černou vlajku s arabským nápisem. Policie vyklidila bezprostřední okolí, budovu Opery i americké velvyslanectví.

Kolem zátaras se ale srocují kolemjdoucí a turisté, kteří neustále plní svými příspěvky sociální sítě. Některé necitlivé fotografie vyvolaly vlnu kritiky. "Ne každý tuhle situaci bere vážně. Jedni truchlí a jiní mají čas si pořizovat selfie," reaguje jeden z komentujících fotografie usmívajících se lidí, kteří se snaží zachytit sebe i kavárnu, kde se rukojmí strachují o život.

"Miluji selfie, ale je tohle ještě v pořádku?“ ptá se další komentující. Někteří lidé nevyndali k focení jen své mobilní telefony, ale i příslušenství právě k pořizování selfie.

Neznámý pachatel požaduje setkání s australským premiérem Tony Abbottem a vlajku Islámského státu. Terorista hlásící se s největší pravděpodobností k islámskému hnutí umístil v kavárně dvě bomby a podle serveru The Independent mohou být nálože i na jiných místech ve městě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy