reklama
 
 

Zvrácená zábava? Fotky u kavárny, kde terorista drží rukojmí

15. 12. 2014 12:40
Sydney je v šoku z obsazení tamní kavárny teroristou, který zadržuje rukojmí a vyhrožuje bombovým útokem. Někteří přihlížející si z místa pořizují selfie a dávají je na Twitter.

Sydney – Ozbrojený muž v pondělí ráno obsadil kavárnu Lindt na Martin Place a zadržuje kolem 15 lidí, které nutí střídavě stát u výlohy a držet černou vlajku s arabským nápisem. Policie vyklidila bezprostřední okolí, budovu Opery i americké velvyslanectví.

Kolem zátaras se ale srocují kolemjdoucí a turisté, kteří neustále plní svými příspěvky sociální sítě. Některé necitlivé fotografie vyvolaly vlnu kritiky. "Ne každý tuhle situaci bere vážně. Jedni truchlí a jiní mají čas si pořizovat selfie," reaguje jeden z komentujících fotografie usmívajících se lidí, kteří se snaží zachytit sebe i kavárnu, kde se rukojmí strachují o život.

"Miluji selfie, ale je tohle ještě v pořádku?“ ptá se další komentující. Někteří lidé nevyndali k focení jen své mobilní telefony, ale i příslušenství právě k pořizování selfie.

Neznámý pachatel požaduje setkání s australským premiérem Tony Abbottem a vlajku Islámského státu. Terorista hlásící se s největší pravděpodobností k islámskému hnutí umístil v kavárně dvě bomby a podle serveru The Independent mohou být nálože i na jiných místech ve městě.

autor: jaz | 15. 12. 2014 12:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama