Ponurý výhled: Dospělí se budou pomočovat víc než děti

ČTK ČTK
16. 7. 2013 8:20
Japonské firmy se chystají na to, že dospělí spotřebují za pár let více plen než děti
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Tokio - V roce 2020 se bude v Japonsku prodávat více plen pro dospělé než dětských plenek. V souvislosti s rychlým stárnutím populace to odhadují místní výrobci tohoto zboží.

Snaží se proto na tuto situaci připravit tím, že budují další tovární haly a rozšiřují produkci, uvedl britský deník The Daily Telegraph.

Společnost Nippon Paper Industries se v současné době snaží přebudovat svou továrnu v prefektuře Kjóto, aby mohla vyrábět mnohem větší množství plen pro dospělé, kteří mají problémy s udržením moči.

Podobně postupuje i její konkurent, firma Daio Paper Corp, jež své výrobní haly zmodernizovala za více než 23 milionů liber, což je v přepočtu téměř 700 milionů korun. Díky tomu bude moci již od příštího měsíce vyrábět o 80 procent více plen, což bude 81 milionů plen pro seniory ročně.

Kao Corp, další z významných společností, které se pohybují v tomto odvětví, plánuje dokonce v prefektuře Jamagata postavit zcela novou továrnu, která se zaměří jen na výrobu tohoto druhu zboží.

"Vybudování nové továrny na výrobu hygienických potřeb je reakcí na vyšší poptávku po produktech spojených se stárnoucí populací a souvisí s přibýváním případů lehkých úniků moči," uvedla ve svém prohlášení Kao Corp.

Stárnutí populace je v Japonsku stále větším problémem. V roce 1989 bylo v zemi jen 11,6 procenta lidí starších 65 let, v roce 2011 to již bylo 23,1 procenta. A podle odhadů japonského ministerstva zdravotnictví by to v roce 2055 mělo být dokonce 40,5 procenta obyvatel. V té době podle studie počet obyvatel souostroví klesne ze současných 127 milionů na necelých 90 milionů.

 

Právě se děje

Další zprávy