Polské folklorní hudebnice zpívají Depeche Mode. Jejich cover slavné skladby se stal hitem Facebooku

Magazín Magazín
10. 10. 2017 7:38
Štětínský folklórní soubor Szczecinianie nazpíval cover slavné hitu Enjoy the Silence. Kapela příspěvek přidala na svůj oficiální profil na Facebooku a polští hudebníci se tak během pár dní stali slavnými. Video se také objevilo na oficiálním profilu britské kapely. Sdílelo jej více než dva tisíce lidí a like mu dalo celkem deset tisíc uživatelů.
Foklórní soubor ze Štětína
Foklórní soubor ze Štětína | Foto: Prinstcreen YouTube kanál Ireneusze Lisy

Vystoupení polského  folklórního souboru ze Štětína se stalo minulý týden nečekaným hitem sociálních sítí. Jedna z členek souboru Tulia Biczaková zveřejnila na Facebooku video, na kterém celý soubor v tradičních krojích zpívá slavný depešácký hit Enjoy the Silence.

Výkon polských hudebníků bylo na YouTube zhlédnuto již více než 320 tisíckrát. Příspěvek fanynky Biczakové se také objevil na oficiálním profilu britské kapely. Sdílelo jej více než dva tisíce lidí a like mu dalo celkem deset tisíc uživatelů.

Polská média dokonce napsala, že někteří uživatelé sociálních sítích poznamenali, že folklórní verze je lepší než ta originální.

Depeche Mode vydali hit Enjoy the Silence v lednu 1990.

Video: Rozhovor s organizátorkou Folklorního mejdla

Na naši akci chodí děcka, co s folklorem neměla nic společného. Stačí se s lidmi potkat a už je máte, vysvětluje Anežka Konečná. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy