Polské folklorní hudebnice zpívají Depeche Mode. Jejich cover slavné skladby se stal hitem Facebooku

Magazín Magazín
10. 10. 2017 7:38
Štětínský folklórní soubor Szczecinianie nazpíval cover slavné hitu Enjoy the Silence. Kapela příspěvek přidala na svůj oficiální profil na Facebooku a polští hudebníci se tak během pár dní stali slavnými. Video se také objevilo na oficiálním profilu britské kapely. Sdílelo jej více než dva tisíce lidí a like mu dalo celkem deset tisíc uživatelů.
Foklórní soubor ze Štětína
Foklórní soubor ze Štětína | Foto: Prinstcreen YouTube kanál Ireneusze Lisy

Vystoupení polského  folklórního souboru ze Štětína se stalo minulý týden nečekaným hitem sociálních sítí. Jedna z členek souboru Tulia Biczaková zveřejnila na Facebooku video, na kterém celý soubor v tradičních krojích zpívá slavný depešácký hit Enjoy the Silence.

Výkon polských hudebníků bylo na YouTube zhlédnuto již více než 320 tisíckrát. Příspěvek fanynky Biczakové se také objevil na oficiálním profilu britské kapely. Sdílelo jej více než dva tisíce lidí a like mu dalo celkem deset tisíc uživatelů.

Polská média dokonce napsala, že někteří uživatelé sociálních sítích poznamenali, že folklórní verze je lepší než ta originální.

Depeche Mode vydali hit Enjoy the Silence v lednu 1990.

Video: Rozhovor s organizátorkou Folklorního mejdla

Na naši akci chodí děcka, co s folklorem neměla nic společného. Stačí se s lidmi potkat a už je máte, vysvětluje Anežka Konečná. | Video: Filip Horký
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž z Přerova zavraždil nožem známého, kriminalisté ho obvinili

Kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého muže z vraždy o tři roky mladšího známého na ulici v Přerově. Tragédii předcházela podle policie hádka mezi dvěma opilými muži, starší z nich poté vytáhl nůž a známého bodl. Oběť zemřela na místě.

Útočník z místa utekl, po několika desítkách minut se přišel nakonec sám na policii udat. Podezřelému s trestní minulostí hrozí až 20 let vězení, uvedl na twitteru policie krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby.

Vražda se stala v pátek před 23:00 na parkovišti na třídě Generála Janouška v Přerově, muž je kromě vraždy obviněn také z výtržnictví. "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce, která přerostla ve fyzický útok. Jeden z nich přitom vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezné poranění. Útočník se poté dal ihned na útěk," popsal policejní mluvčí.

Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Policisté okamžitě po útočníkovi rozjeli pátrání, případ si převzala krajská kriminálka. "Policistům se během pátrání podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i útočníka. Ten se nakonec po pár desítkách minut sám dostavil na zdejší obvodní oddělení, kde byl zadržen. Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka. Oba muži byli z Přerova a znali se," doplnil policejní mluvčí.

Další zprávy