Polské folklorní hudebnice zpívají Depeche Mode. Jejich cover slavné skladby se stal hitem Facebooku

Magazín Magazín
10. 10. 2017 7:38
Štětínský folklórní soubor Szczecinianie nazpíval cover slavné hitu Enjoy the Silence. Kapela příspěvek přidala na svůj oficiální profil na Facebooku a polští hudebníci se tak během pár dní stali slavnými. Video se také objevilo na oficiálním profilu britské kapely. Sdílelo jej více než dva tisíce lidí a like mu dalo celkem deset tisíc uživatelů.
Foklórní soubor ze Štětína
Foklórní soubor ze Štětína | Foto: Prinstcreen YouTube kanál Ireneusze Lisy

Vystoupení polského  folklórního souboru ze Štětína se stalo minulý týden nečekaným hitem sociálních sítí. Jedna z členek souboru Tulia Biczaková zveřejnila na Facebooku video, na kterém celý soubor v tradičních krojích zpívá slavný depešácký hit Enjoy the Silence.

Výkon polských hudebníků bylo na YouTube zhlédnuto již více než 320 tisíckrát. Příspěvek fanynky Biczakové se také objevil na oficiálním profilu britské kapely. Sdílelo jej více než dva tisíce lidí a like mu dalo celkem deset tisíc uživatelů.

Polská média dokonce napsala, že někteří uživatelé sociálních sítích poznamenali, že folklórní verze je lepší než ta originální.

Depeche Mode vydali hit Enjoy the Silence v lednu 1990.

Video: Rozhovor s organizátorkou Folklorního mejdla

Na naši akci chodí děcka, co s folklorem neměla nic společného. Stačí se s lidmi potkat a už je máte, vysvětluje Anežka Konečná. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 28 minutami

Obránce Jurčina bude v hokejové Spartě pokračovat, Ďaloga končí

Obránce Milan Jurčina uspěl na zkoušce v hokejové Spartě a v klubu bude hrát do konce sezony. V týmu naopak končí jiný slovenský obránce Marek Ďaloga. Pražané o něho měli zájem, ale slovenský reprezentant nabídku na prodloužení spolupráce odmítl.

Šestatřicetiletý Jurčina přišel do Sparty v polovině října a v sedmi extraligových zápasech nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. "Během zkoušky prokázal naplno své kvality. Spolu s trenéry jsme z něj nadšení a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Naše obranné řady pozvedl svým důrazem, mladší hráči se od něj mohou spoustu věcí naučit," uvedl sportovní ředitel vedoucího týmu extraligy Petr Ton na klubovém webu.

O šest let mladší Ďaloga posílil Spartu, za kterou již v minulosti hrál, krátce před začátkem sezony a podepsal smlouvu do začátku listopadové reprezentační přestávky. Vedení pražského klubu mělo o jeho služby zájem i nadále, účastník loňských olympijských her a pěti světových šampionátů se ale rozhodl odejít.

před 46 minutami

Na českých dálnicích hrozí 40kilometrové kolony. Dopravci vozy registrují příliš pomalu

Do nového mýta bylo zatím přihlášeno 196 000 vozů, tedy 43 procent z celkového počtu. Po prosincovém spuštění systému se na jednotky bude čekat desítky hodin. Na dálnicích tak hrozí kolony dlouhé až 40 kilometrů.

před 55 minutami

Kreuzigerova stáj mění z Dimension Data název na NTT

Tým Dimension Data, za který jezdí český cyklista Roman Kreuziger, změní od příští sezony název. Jihoafrická stáj ponese podle titulárního sponzora jméno NTT Pro Cycling a změní barvy.

Nový dres a název dnes představily osobnosti týmu Edvald Boasson Hagen či Michael Valgren v sídle japonské komunikační společnosti NTT v Tokiu. Místo zelenobílých dresů nyní budou jezdit cyklisté týmu v černomodrých, které mírně připomínají barvy bývalé stáje Sky.

Další zprávy