Kauza "kokain" Pellegrinimu silně zavařila. Přísedící si neuhlídal podezřelou reakci

lis mk lis, mk
6. 4. 2024 7:00
Před více než šesti lety se stal Peter Pellegrini slovenským premiérem. Jen po pár hodinách ve funkci ale došlo na tiskové konferenci ke zdánlivě nenápadnému incidentu, který ihned vyvolal vlnu spekulací. Pellegrinimu totiž z kapsy vypadal předmět připomínající sáček s bílým práškem. Podívejte se na archivní díl Politických bizárů.
Pellegrinimu při tiskové konferenci vypadl neznámý předmět z kapsy | Video: Aktuálně.cz

Video z tiskové konference Pellegriniho s tehdejším předsedou strany Most-Híd Bélou Bugárem se ihned stalo virálním a lidé nešetřili kreativitou. Vznikla celá řada memů a videí, které upozorňovaly třeba na pozoruhodnou Bugárovu reakci. Ze záběrů se totiž zdá, že po vypadnutí podezřelého předmětu politik značně znervózněl.

Všechny díly satirického pořadu sledujte tady >>> Politické bizáry

V médiích se po incidentu navíc vyrojila řada spekulací, že neznámým předmětem by mohl být pytlíček s kokainem. "Drogy v saku? diví se Slováci. Premiér šokoval hned první den," psalo se například tehdy v titulku na TN.cz.

Pellegrini, který se tento víkend může stát zvoleným slovenským prezidentem, ohledně incidentu nemohl mlčet, a tak přišlo poněkud bizarní vysvětlení. "Toto je opravdu párátko. Musím se vám přiznat, já jsem nikdy pytlík s kokainem neviděl," řekl bývalý slovenský premiér na videu.

Všem bylo jasné, co Mynář udělal. Ponížení ministra na Hradě prověřil čas (článek s videem zde)

Zemanovi vadilo, že je Lipavský "pouhý bakalář". Dnes je z ministra zahraničí hvězda | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy