Žralok se nebezpečně blížil k dítěti v moři. Policista chlapce vytáhl z vody za ruku

Americký policista, který nebyl zrovna ve službě, vytáhl z moře malého chlapce, kolem kterého kroužil žralok. Náhodný kolemjdoucí celou záchrannou akci natočil.
Žralok se nebezpečně blížil k dítěti, které si hrálo v moři. Policista chlapce bryskně vytáhl z vody | Video: Facebook/Cocoa Beach Police & Fire

Adrian Kosicki, jenž pracuje u floridské policie, byl minulý týden na procházce po pláži se svou ženou, když si všiml žraloka, který plaval v mělkých vodách téměř u břehu.

Zvíře se podle svědků nebezpečně blížilo k chlapci, který si hrál na vlnách s malým surfem. Adrian se proto rozběhl a dítě z vody pohotově vytáhl.

Video ze spontánní záchranné akce se později objevilo na facebookovém profilu policie Cocoa Beach Police & Fire. "Rozhodně nejsme žádní mořští biologové, kteří jsou schopní rozlišovat mezi jednotlivými druhy žraloků, jejich stravovacími návyky a chováním poblíž plavců. Děláme jen to, co nám jde nejlépe - chráníme lidi před zraněními," napsali policisté.

Podle policie nebylo jisté, že žralok chtěl chlapce napadnout, ale Adrian Kosicki neriskoval, že zvíře bude agresivní a dítěti ublíží.

Útoky žraloků na plavce v moři jsou na Floridě nejčastější během letních měsíců, kdy je teplota vody nejvyšší.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy