Políbila policistu. Teď ženu žalují za sexuální útok

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 12. 2013 18:28
Snímek ženy líbající příslušníka zásahové jednotky oběhl sociální sítě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Turín - Italské policejní odbory obvinily jednu ženu ze sexuálního útoku, když během protestní demonstrace políbila příslušníka pořádkových jednotek. Odvolávají se přitom na fotografii, která oběhla internet a která začala být oslavována jako symbolický obrázek nenásilných protestů.

Podle britského deníku The Telegraph policejní odbory záležitost vidí jinak. Podle jejich šéfa Franca Maccariho nejde jen o výraz sexuálního násilí, ale také o urážku veřejného činitele.

Maccari podotkl, že by "vypukla třetí světová válka", kdyby to byl policista, kdo by dívku políbil nebo jí dokonce sáhnul na hýždě.

Proti symbolice vyvozené z fotky se ohradila přitom i 20letá studentka Nina De Chiffreová, která na demonstraci proti výstavbě nové železniční rychlodráhy na severu Itálie hledí policistovy helmy políbila a pak se ještě dotkla prsty jeho rtů.

V rozhovoru pro italský deník La Repubblica řekla, že jejím cílem bylo naopak policisty, jimž bylo nařízeno stát v poklidu, vyprovokovat.

"Viděla jsem toho mladíka v uniformě a cítila jsem lítost a odpor," podotkla.

Omlouvala zároveň svůj poměrně tvrdý projev na svém mikroblogovém profilu, na kterém napsala: "Žádné poselství míru. Pověsila bych všechna ta hnusná prasata vzhůru nohama." Později vysvětlila, že byla rozhořčena brutalitou, s jakou policisté v předchozích dnech zbili jednoho demonstranta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy