Pokud přijde apokalypsa v pátek, zvládnete ji přežít?

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 12. 2012 9:25
21. prosince končí mayský kalendář, někteří lidé v tom vidí konec našeho světa

Praha - Čím dál více lidí po celém světě se začíná zamýšlet nad blížícím se 21. prosincem. V ten den má podle některých výkladů mayského kalendáře nastat konec světa.

Někteří lidé se snaží před osudným dnem dostatečně zásobit potravinami, jiní na takové snahy od počátku rezignovali a připravují se hlavně psychicky.

Apokalyptickou vizi západní civilizace paradoxně nesdílí sami Mayové, kteří proroctví konce světa opakovaně popírají. Podle nich přijde pouze konec jednoho kalendářního cyklu, což je přirozený proces, a lidstvo se tak nemá čeho obávat.

Skeptikové, kteří chmurnou předpověď odmítají, se ale najdou i v naší společnosti. Sami sebe obvykle označují za realisty.

A jak jste na tom Vy? Patříte k lidem, kteří neberou údajná proroctví o zániku světa 21. prosince vážně? Nebo máte obavy, co se v pátek před Štědrým dnem stane?

Zajímá nás, jaký význam konci mayského kalendáře přikládáte. Připravili jsme pro Vás sérii článků, blogů a anket a těšíme se na Vaše názory.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V americkém Baltimoru došlo k výbuchu, zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

V Baltimoru v americkém státě Maryland byla v pondělí hlášena velká exploze. O život přišla žena a několik dalších lidí bylo zraněno, uvedla místní televize, podle níž šlo o výbuch plynu.

Záběry z televize WBFF zachytily trosky několika budov. Kanál WJZ-TV uvedl, že exploze poničila domy v severozápadním Baltimoru. O život přišla žena a nejméně další dva lidé byli ve vážném stavu odvezeni do nemocnice. Na místě zasahují hasiči. Agentura Reuters s odvoláním na místní hasičský sbor napsala, že v troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy