Pokřivený kult krásy. Proč ženy nenávidí své tělo?

pej
19. 5. 2014 10:00
Trojnásobná matka bojuje za změnu ideálu krásy. "Milujte své tělo, neexistuje nic lepšího," tvrdí. O pokřiveném kultu krásy plánuje natočit i dokument.
Taryn Brumfitt před a po
Taryn Brumfitt před a po | Foto: Facebook Taryn Brumfitt

Adelaide – Profil Taryn Brumfitt se stal před rokem, kdy zveřejnila netradiční fotografii na sociálních sítích, doslova hitem. Obrázek s komentářem "dokonalé tělo velikost S není vše" vidělo přes tři milióny uživatelů Facebooku a více než 20 tisíc lidí ji sdílelo na svém profilu.

Fotografka a také maminka tří dětí se přiznala se, že byly doby, kdy své tělo nenáviděla. Trvalo několik let, než ho začala mít ráda. "Stálo to hodně úsilí, ale musím říct, že neexistuje nic lepšího než milovat své tělo z celého srdce," napsala tehdy na svém blogu pro The Huffington Post.

Milujte své tělo
Milujte své tělo | Video: YouTube

Trojnásobná matka se snaží upozornit na problém, že dokonalá postava není všechno. Každá žena by totiž měla milovat své tělo se všemi jeho nedostatky.

Hnutí těla

"Snažíme se změnit ideál krásy. Naším cílem je povzbudit ženy na celém světě, aby více milovaly své tělo a upřednostňovaly zdraví před krásou," píše na webových stránkách hnutí Body Image Movement, kde mimo jiné nabádá k boji proti nerealistickým a graficky upraveným fotografiím v módních magazínech.

Zároveň plánuje natočit dokument Obejmi své tělo. Za tímto účelem odstartovala 10. května kampaň na Kickstarteru (platforma pro získávání finančních prostředků). K uskutečnění svého plánu potřebuje vybrat alespoň 200 tisíc australských dolarů. Do dnešního dne se jí podařilo získat přes 142 tisíc.

"Velký dík za to, že mohu být součástí tohoto projektu. Pokud se naše cesty zkříží ve skutečném životě, dostane se vám ode mě ještě velkého objetí," napsal jeden ze sponzorů.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy