Pohřešovaný hasič se našel v Kalifornii, jak se tam dostal ze státu New York, si nepamatuje

Martin Brychta Martin Brychta
17. 2. 2018 7:30
Muž se ztratil při lyžování na východním pobřeží Spojených států, později se přihlásil policii na druhém konci země. Z cesty přes celé USA dlouhé 4 800 kilometrů si ale nic nepamatuje.
Hasiči - auto
Hasiči - auto | Foto: Thinkstock

Z tohoto výletu bude mít devětačtyřicetiletý torontský hasič nejspíš ještě pěkně dlouho zamotanou hlavu. Constantinos Filippidis zmizel 7. února při lyžování na hoře Whiteface Mountain v americkém státě New York. O šest dní později zavolal tísňovou linku z letiště v kalifornském Sacramentu a ohlásil, že se ztratil.

Policie na místo vyslala hlídku, která mužovu totožnost potvrdila. Zdál se jí dezorientovaný a zmatený, zároveň měl na sobě lyžařské boty, bundu a helmu. Policistům podle serveru BBC řekl, že se přes Státy dostal na kamionu, nepamatoval si ale žádné podrobnosti ani o vozidle, ani o jeho řidiči. Dodal také, že hodně spal.

Podle seržanta Shauna Hamptona ze sakramentského úřadu šerifa se Filippidis domnívá, že musel utrpět někdy v minulých dnech úraz hlavy.

Policisté rovněž vyloučili, že by Filippidis byl pod vlivem drog či alkoholu, napsal server The Independent. Převezli ho nicméně do nemocnice na pozorování, kde však lékaři nenašli žádná zranění. Později byl Filippidis propuštěn a zatím nečelí žádnému obvinění. 

Při vyšetřování také vyšlo najevo, že si muž nechal ostříhat vlasy a v Kalifornii si koupil iPhone. "Řekněme, že nám zbývá ještě najít odpovědi na pár otázek," glosoval celou záležitost seržant Hampton.

K pomoci vyřešit záhadu vyzvaly taky úřady státu New York, které po ztraceném hasiči vyhlásily pátrání. "Pokud se nám přihlásí člověk, který Filippidise na jeho cestě potkal, bude to pro nás znamenat neocenitelnou pomoc," řekl na tiskové konferenci major newyorské státní policie John Tibbitts. Pomoc přislíbil i sám Filippidis, který se ve středu do státu New York vypravil, aby ho mohla místní policie vyslechnout.

Zatím také není jasné, kolik newyorské úřady stála šestidenní pátrací akce, do které se kromě vrtulníku zapojilo na 140 lidí. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy