Ve Švýcarsku pohřbili zmizelý ledovec. Jako by mi umřel kamarád, tvrdí glaciolog

Tryznu za zmizelý ledovec Pizol uspořádala švýcarská asociace za klimatickou ochranu.
...
Kromě vědců a ekologických aktivistů se jej účastnili také místní a turisté.
Na ceremonii, během které byl ledovec oficiálně prohlášen za mrtvý, měl proslov také kaplan. A nechyběla smuteční píseň z alpského rohu.
Smutný pohled do míst, kde se kdysi rozprostíral Pizol.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Reuters Magazín, Reuters
23. 9. 2019 21:04
V severovýchodním švýcarském kantonu Sankt Gallen se v neděli uskutečnil netradiční pohřební pochod. Desítky lidí v černém neoplakávaly lidského nebožtíka, ale zmizelý ledovec Pizol. Vědci tvrdí, že ledovec ztratil během 13 let 80 procent své původní masy. Pochodu se zúčastnili nejen odborníci na klimatické změny nebo ekologové, ale i turisté.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy