Jak správně grilovat? Do masa nepíchejte, radí Pohlreich

ČTK ČTK
25. 5. 2015 10:57
Zdeněk Pohlreich vydal novou kuchařku, ve které radí, jak správně grilovat maso a ryby. Základem je, aby maso mělo pokojovou teplotu, a při přípravě by se do něj nemělo píchat vidličkou.
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich | Foto: Prima FTV

Praha  - Nedávat maso na gril přímo z ledničky, protože má mít pokojovou teplotu, na grilu ho obracet pouze kleštěmi a nepíchat do něj vidličkou, aby z něj nevytekla všechna šťáva. To jsou některé z rad, které ve své nové knize Grilování uvádí známý kuchař Zdeněk Pohlreich.

Za největší nešvar však považuje, že se jídla připravuje najednou zbytečně moc. Proto radí připravovat jen jeden druh masa a nebát se ani mletého.

"Je to takový princip jakéhosi zájezdu s cestovkou, kdy se na rošt dají čtyři různé věci - a ono to pak všechno chutná stejně. Navíc druhý den, jak je to očouzené od uhlí, už to není konzumovatelné vůbec a nikomu to nechutná," tvrdí Pohlreich.

K diskusím, zda před grilováním maso solit, či ne, podotkl, že on pokrmy před úpravou solí. "Vydržel jsem to celý život - a teď už to asi měnit nebudu," dodal s tím, že nic se nemá ovšem přehánět.

Platí to i při použití citronu u ryb. "Jestliže rybí maso neleží v citronu dlouho, rozhodně doporučuji. Jinak ta kyselost jemné rybí maso 'uvaří' předem," podotkl. Samozřejmostí by podle něho mělo být nepíchat do grilovaného masa vidličkou, ale obracet je kleštěmi - jinak všechna šťáva vyteče.

Maso na grilování má mít "pokojovou teplotu", tedy nemělo by se dávat na rozpálený rošt vzápětí po vyndání z ledničky. A opečené steaky je nutné nechat chvíli odležet.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy