Média ji vykreslila jako osvalené monstrum. Případ "Krvavé Sally" otřásl Amerikou

Šárka Gmiterková Blahoslav Baťa Šárka Gmiterková, Blahoslav Baťa
12. 11. 2022 7:00
"Moc tělních tekutin ani senzačnosti v dokumentu Krvavá Sally nehledejte," říká filmová kritička Šárka Gmiterková o novince videotéky Netflix. Ta vypráví o americké kulturistce a seržantce Sally McNeilové, která byla odsouzena za vraždu manžela.
Podívejte se na videorecenzi dokumentární série Krvavá Sally. | Video: Šárka Gmiterková, Blahoslav Baťa

"Přátelé, příbuzní i samotná Sally McNeilová popisují problematické manželství dvou kulturistů, které nečekaně vyvrcholilo vraždou přímo na svatého Valentýna," uvádí platforma v anotaci dokumentární minisérie.

Podle kritičky Gmiterkové wrestlerka a bývalá mariňačka McNeilová neodpovídá stereotypní představě o zubožené oběti, která se měla jen bránit před násilnickým manželem. "Dnes bychom její zločin s ohledem na okolnosti, které k němu vedly, soudili o něco smířlivěji," myslí si Gmiterková.

Podle ní je na celém případu atraktivní také prostředí, ve kterém se případ odehrál, tedy v komunitě kulturistů, která v 80. a 90. letech minulého století nabírala na viditelnosti.

"Dokumentární série se dotkne řady pozoruhodných témat, ale ne všechna se jí podaří vytěžit a uzavřít. Jako například téma ženského sportu, který bude vždy odvozen od toho mužskému. Nebo téma traumatického doznívání domácího násilí či pokračující revize 90. let," dodává Šárka Gmiterková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy