Podívejte se, kam v České republice vyrazit na lyže!

Ilona Víchová
27. 12. 2012 9:29
Deset tipů na lyžování s rodinou
Foto: www.lyzovani.spicak.cz

Vydejte se poznávat hory v České republice. Připravili jsme pro vás deset tipů, kam můžete s celou rodinou vyrazit lyžovat, zařádit si na snowboardu nebo projet běžecké tratě. Lyžařská sezóna začala i v České republice a mi víme, kde si užijete zimní radovánky.

Ski areál Špičák - Železná Ruda

V Železné Rudě na vás čeká 7205 metrů sjezdovek s převýšením okolo 3345 metrů. Budete se pohybovat v maximální nadmořské výšce 1200 metrů. Ski areál Špičák nabízí sedm sjezdovek s jednou sedačkovou lanovkou a osmi vleky. Tratě jsou uměle zasněžované a nabízí i večerní lyžování. K dispozici je půjčovna lyží, lyžařská škola. Cena denní permanentky se pohybuje okolo 520 korun za dospělého. V areálu najdete běžecké tratě i snowpark.

Foto: http://www.skiareal.com

Ski areál Pec pod Sněžkou

Lyžařské středisko v Peci pod Sněžkou se nachází v maximální nadmořské výšce 1215 metrů. Ski areál nabízí jedenáct sjezdovek, na jejichž vrcholy vás dopraví tři sedačkové lanovky a deset vleků. V Peci pod Sněžkou se o sjezdovky starají pomocí sněžných děl. Pro milovníky adrenalinu je připravený snowboardový funpark a překrásné běžecké tratě. Celodenní lyžování vyjde v sezóně na 620 korun. Ski areál Pec pod Sněžkou je součástí SkiResortu Černá Hora, proto využijete na všechny tratě jednu permanentku. Nejdelší sjezdovku najdete v barvě modré o délce 1550 metrů.

Ski areál Novako Boží Dar

Na Božím Daru vás čeká celková délka sjezdovek 700 metrů. Jde o areál pro začátečníky a rodiny s dětmi, kteří se chtějí naučit lyžovat. V okolí se nachází běžecké tratě, ale milovníci snowboardu mají smůlu, zde snowpark nenajdou. K dispozici jsou dvě sjezdovky a dva vleky. I zde se při nepřízni počasí stará o sjezodvky sněžné dělo. Děti se v areálu vyřádí na snowtubingu. Jednodenní permanentka stojí okolo 240 korun.

Ski areál Tanvaldský Špičák Albrechtice

V Jizerských horách se nachází krásné lyžařské středisko s celkovou délkou sjezdovek 6550 metrů. Nejdelší je modrá trať o délce 1450 metrů. Adrenalin zažijete na černé trati s délkou 450 metrů. Celkem se lyžaři projedou na 10 sjezdovkách, na které je dopraví čtyřsedačková lanovka a pět vleků. V místě se nachází lyžařská a snowboardová škola a dlouhé běžecké tratě. Cena za osobu na jeden den se pohybuje okolo 480 korun.

Foto: Aktuálně.cz

Ski areál Ještěd

Za jednodenní permanentku v hodnotě 590 korun si užijete lyžování v Libereckém kraji. Kilometr dlouhá černá sjezdovka ověří vaše lyžařské schopnosti. V areálu si užijete 10 sjezdovek z nichž je nejdelší modrá trať s 2600 metry. Celkem se projedete na devíti kilometrech uměle zasněžovaných trasách. K dispozici je snowpark a běžecké tratě. O pohodlí se postará kabinková lanovka, tři sedačkové lanovky a pět vleků.

Ski areál Soláň

V Beskydech se nachází krásné malé lyžařské středisko Soláň. Denní permanentka stojí okolo 280 korun. Zimní dovolenou si zde užijí hlavně příznivci běžeckých tratí. Snowboardisté se mohou projet na sjezdovkách, ale snowpark v místě není. Celkem zde objevíte 5 sjezdovek, na jejichž vrchol doputujete pomocí tří vleků. Na lyžaře čeká 900 metrů modrých, 1500 metrů červených a 300 metrů černých sjezdovek.

Foto: Aktuálně.cz

Ski areál Pustevny

U Trojanovic se v krajině rozprostírá skiareál Pustevny, který leží v nadmořské výšce 1095 metrů s převýšením 220 metrů. Celková délka sjezdovek slibuje až 3440 metrů zimní zábavy. V sezóně si za jeden den lyžování zaplatíte okolo 395 korun. V areálu se snowpark nenachází, ale běžkařské tratě vyzkoušet můžete. Celkem si užijete devět sjezdovek, kam vás dopraví dvě sedačkové lanovky a devět vleků. Svou odvahu můžete otestovat na černé sjezdovce v délce 390 metrů.

Ski areál Lipno Kramolín

V maximální nadmořské výšce 900 metrů se nachází lyžařské centrum Kramolín. Za 520 korun na den si své znalosti v lyžování otestujete na osmi sjezdovkách, o které se starají sněžná děla. Cestující přepravuje tři sedačkové lanovky a dva vleky. Nejdelší sjezdovka je modrá o délce 1300 metrů. Černou sjezdovku ve skiareálu Lipno nehledejte. Celková délka sjezdovek je 7 350 metrů.

Foto: Humlnet

Ski areál Deštné v Orlických horách

V celkové délce 3950 metrů se nachází sjezdovky v Deštné v Orlických horách. 1 sedačková lanovka a pět  vleků vás vyveze do maximální nadmořské výšky 850 metrů s převýšením 210 metrů. Ski areál se může pochlubit černou sjezdovkou o délce 900 metrů. Celkem si zalyžujete na 6 sjezdovkách, z nichž je s 850  metry nejdelší červená trať. Za 420 korun si užijete nádherné svahy na celý den.

Lyžařský areál Svatá Anna

Na Havličkobrodsku u Chotěboře se nachází Lyžařský areál Svatá Anna. Se celkovou délkou sjezdovek 850 metrů nepatří k velkým lyžařským areálům, ale najdete zde příjemný klid na to, naučit své děti lyžovat. K dispozici je vám modrá sjezdovka v celkové délce 700 metrů a červená o délce 150 metrů. O zázemí se stará jeden vlek a technické zasněžování. Pro běžkaře jsou upravované tratě, ale snowpark se v místě nenachází. Cena na půldenní lyžování se pohybuje okolo 150 korun za dospělého.

 

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy