Po magistrále běhal beran. Chytali ho policisté

Domácí Domácí
27. 11. 2009 17:00
Zmateného berana chytli v podzemních garážích na Pankráci
Zmateného berana chytli v podzemních garážích na Pankráci
Zmateného berana chytli v podzemních garážích na Pankráci | Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Praha - Netradiční zásah zažili v pátek před polednem pražští policisté na magistrále 5. května.

Po jedné z nejfrekventovanějších ulic totiž běhal mezi auty beran. Dvojice strážníků si tak vyzkoušela roli pastevců a vyrazila ztracené zvíře chytit.

Berana se jim podařilo zahnat až do podzemních garáží na Pankráci, kde jim s odchytem pomohl jeden z přítomných občanů.

Osud lapeného zvířete byl velmi rychle rozluštěn. "Kolegové už znali jméno i telefon na majitele. Ten si pro berana sám přijel a odvezl si uprchlíka k jeho stádu," uvedl jeden ze zasahujících strážníků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy