Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Plaťte rychleji, pohodlněji a bezpečněji

19. 11. 2020 11:20
Všímáte si, kolik lidí platí v dnešní době mobilem či chytrými hodinkami namísto plastové platební karty? Není se čemu divit. Placení tímto způsobem je rychlé, pohodlné a bezpečné. Navíc k němu není potřeba ani internet.
Foto: mBank

Kdo má chytrý telefon, jistě si je vědom jeho předností. Stačí mít připojení k internetu a člověk může bleskově kontaktovat kamarády z opačné strany zeměkoule, během pár sekund si objednat jídlo či prostřednictvím on-line seznamky poznat nové lidi, aniž by musel vytáhnout paty z domu. Technologie se však stále vyvíjejí a mobilní telefon tak dnes dokáže nahradit spoustu věcí. Například i platební kartu, a to dokonce bez nutnosti internetového připojení.

Tuto možnost nabízí například mBank, která má mobilitu přímo v názvu. "Majitelé mKonta mohou spravovat své finance jednoduše skrze mobilní či internetové bankovnictví, a k tomu mají možnost platit pohodlně mobilem nebo chytrými hodinkami," říká Petr Žabža, ředitel pro akvizici a aktivaci klientů mBank.

Pokud jste se s tímto způsobem placení ještě nesetkali a vlastníte chytrý telefon či chytré hodinky, zpozorněte. Takové platby si totiž zamilujete, a to hned z několika důvodů. Možná se vám někdy stalo, že jste u pokladny chtěli zaplatit, ale nemohli jste najít peněženku. Při placení mobilem, který má většina z nás vždy po ruce, vás toto trápit nebude. Nebo můžete rovnou vyrazit na nákup bez peněženky. Jedná se tedy o mnohem rychlejší a pohodlnější způsob placení, k němuž navíc stačí pouze nabitá baterka. Platby mobilem fungují i bez připojení k internetu, a dokonce i bez signálu.

Tím ale výhody mobilního placení nekončí. "V současné době, kdy se potýkáme s koronavirovou epidemií, se doporučuje co nejméně se dotýkat cizích předmětů, mezi něž patří i platební terminály. Zatímco při platbě kartou, která je podle epidemiologů vhodnější než hotovost, musíme při částce nad 500 Kč na terminálu vyťukat PIN, při platbě mobilem ji potvrdíme ve svém zařízení. Jde tedy o maximálně bezpečný způsob placení," vysvětluje Žabža.

Maximální bezpečnost je zachována i z pohledu zneužití platební karty. Díky nutnosti autorizovat většinu plateb odemknutím bezpečnostního zámku může transakci schválit pouze pravý majitel telefonu. Při platbě chytrým zařízením se navíc nepřenáší číslo karty, použita je virtuální karta vytvořená pro dané zařízení. V případě ztráty telefonu ji proto můžete jednoduše zablokovat například přes internetové bankovnictví. Plastovou kartu, která je na mobilu nezávislá a k jejíž blokaci tudíž dojít nemusí, můžete ale používat dál.

Více informací na www.mbank.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy