Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Platit mobilem se vyplatí!

2. 9. 2020 9:37
Pokud od běžného účtu očekáváte, že si ho založíte on-line, za jeho otevření a vedení nebudete nic platit, ke svým financím budete mít přístup kdykoliv a kdekoliv a plastovou kartu nebudete muset nosit s sebou, protože budete moci platit mobilem, máme pro vás dobrou zprávu. Takový účet existuje. Teď navíc s odměnou až 1 500 Kč.
Foto: mBank

Bez běžného účtu se v dnešní době obejde málokdo. Necháváme si na něj posílat výplatu, zadáváme  z něj příkazy k úhradě, prostřednictvím poskytnuté karty či jejího nahrání do mobilu nebo chytrých hodinek platíme v kamenných i internetových obchodech. Běžný účet nám zkrátka umožňuje obsluhovat finanční prostředky jednoduše a rychle. Vzhledem k tomu, že ho využíváme v podstatě denně, je velmi důležité jeho výběr důkladně zvážit.

Pokud si chcete otevřít běžný účet třeba proto, že nejste spokojeni s tím současným nebo chcete mít pro jistotu dva, nejspíš vás jako první napadne zeptat se lidí kolem vás. Za vyslechnutí jejich zkušeností samozřejmě nic nedáte. Běžný účet byste si ale rozhodně neměli vybírat jen podle nich. Každý člověk je jiný, což je vidět i na využívání bankovních produktů a služeb. Zatímco někdo od banky vyžaduje hustou síť bankomatů, protože upřednostňuje platbu v hotovosti, jiný platí především kartou, mobilem či chytrými hodinkami a peníze byste tak v jeho peněžence hledali marně. Možná už tušíte, kam míříme.

Najděte si chvíli času a popřemýšlejte o tom, jak budete běžný účet využívat. Položte si například tyto otázky: Vybírám často z bankomatu? Zadávám hodně příkazů k úhradě? A zadávám je jen v rámci České republiky nebo například i v eurech? Budu chtít platit mobilem? Opravdu s sebou chci nosit plastovou platební kartu? V neposlední řadě vás musí zajímat, jak jednoduše a rychle si účet můžete založit - standardem je dnes jeho otevření z chytrého mobilu nebo prostřednictvím webového formuláře.

Například mBank má v nabídce běžný účet s názvem mKonto. Zdarma si ho založíte a jeho vedení je bez poplatku. Zdarma máte také výběry ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí (pokud vybíráte alespoň 1 500 Kč nebo odpovídající částku v cizí měně), všechny standardní příchozí a odchozí platby v České republice, včetně trvalých příkazů, inkas a  SIPO plateb, příchozí i odchozí SEPA platby v eurech či vklady v hotovosti na účet v síti vkladových bankomatů.

Klienti mBank také oceňují standardně nabízenou debetní mKartu Svět. Placení jejím prostřednictvím jim totiž umožňuje využívat výhodný kurz, jaký běžně nenabízejí ani ty nejlepší směnárny či pobočky bank. K mKontu lze navíc jednoduše přidat i chytrou funkci mSpoření, díky které klienti šetří s každou platbou a vytváří si tak finanční rezervu na své přání a cíle.

mBank teď navíc nabízí odměnu až 1 500 Kč, pokud si u ní otevřete běžný účet a do sedmi dnů od jeho otevření svoji platební kartu spárujete s mobilní aplikací (prvních 500 Kč), do konce následujícího měsíce po otevření účtu uděláte touto kartou v mobilu alespoň pět transakcí (druhých 500 Kč) a do konce následujícího měsíce uděláte stejným způsobem ještě dalších minimálně pět transakcí (třetích 500 Kč).

Jednoduše, rychle a bezpečně. Přesně tato slova vystihují placení mobilem.

Více informací na www.mbank.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy