Ženám koktejly, mužům pivo. Kampaň Heinekenu je přehlídkou genderových trapasů

Magazín Magazín
20. 2. 2020 12:42
Nová reklama nizozemského výrobce piv Heineken si vtipně utahuje z genderových stereotypů. Nabourává utkvělou představu, že si ženy v baru raději dávají míchané nápoje, zatímco muži si tam přicházejí pro sklenku zlatavého moku. Podle firmy a jejího spotu to totiž klidně může být přesně naopak.
Ženám koktejly, mužům pivo. Kampaň Heinekenu je přehlídkou genderových trapasů | Video: Heineken

Ve spotu cíleném na ženskou klientelu společnost Heineken ukazuje několik situací, při nichž ženy v barech a v restauracích dostávají od obsluhy nápoje, které si neobjednaly. Číšníci před ně servírují barevné koktejly, přestože si od nich vyžádaly sklenku piva.

Mužům sedícím vedle žen nebo opodál potom obsluha naopak chybně předkládá pivo, i když si u ní objednali třeba míchaný nápoj. Každé takové faux pas ve videu končí tím, že si žena s mužem své drinky jednoduše vymění a obě strany jsou nakonec spokojené.

Závěrečná scéna potom poukazuje, že podobná chyba může nastat i v případě jídla. Muž v ní mylně dostává burger, který si pak musí vyměnit za požadovaný salát. Ten totiž přistane před jeho přítelkyní. Reklama by se během tohoto roku měla dostat do vysílání televizních stanic v různých koutech světa.

"Myšlenka reklamy vychází ze skutečných každodenních zkušeností, s nimiž se může leckdo ztotožnit. Narušení zobrazovaných stereotypů vyžaduje, abychom si nejdřív připustili, že vůbec existují, a my jsme se toho rozhodli docílit zábavným způsobem," citoval server AdAge, který na spot upozornil, marketingového šéfa firmy Heineken Mauda Meijbooma.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy