reklama
 
 

Pilot v Austrálii usnul a letadlo přeletělo o 50 kilometrů. Teď ho vyšetřuje komise

27. 11. 2018 10:47
Malý letoun přeletěl cílovou destinaci v Austrálii o téměř 50 kilometrů. Pilot totiž během cesty usnul. Muž byl jedinou osobou na palubě nákladního letu z Devonportu na King Island v australské Tasmánii. Celý incident již řeší australské úřady.

Letoun Piper PA-31, provozovaný firmou Vortex Air, měl přistát po 240 kilometrech dlouhé trasy v 7:15 místního času. Během letu ale pilot usnul a King Island přeletěl o 46 kilometrů.

Případ, který se stal začátkem listopadu, již vyšetřují místní letecké úřady. Zprávy zatím neuvádějí, jak se pilot před bezpečným přistáním stroje probudil, píše zpravodajský web BBC.

Letečtí odborníci připomínají, že Austrálie má velmi přísné normy týkající se únavy pilotů. Provozovatel letu Vortex Air událost nijak nekomentoval. 

Vyšetřování komise zveřejní závěry až příští rok, zatím musí ještě vyslechnout pilota a prověřit samotnou leteckou společnost.

Video: Přistání v ráji na Zemi je pořádný oříšek, podívejte se

Přistání v ráji na Zemi je pořádný oříšek. Letiště Awaroa Bay na Novém Zélandu dá pilotům zabrat. Sledujte další díl ze seriálu Extrémní letiště. | Video: Aktuálně.cz |  01:08

autor: Magazín | 27. 11. 2018 10:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama