Pije celé Česko a stát to stojí 59 miliard ročně. Sledujte on-line debatu Aktuálně.cz

V Česku pije téměř milion a půl lidí rizikově a následky převyšují 59 miliard korun ročně. Suma zahrnuje jak financování léčby závislosti a nemocí, tak trestné činy, dopravní nehody či sníženou produktivitu práce.
Video: Aktuálně.cz

On-line deník Aktuálně.cz ve spojení se Suchým únorem připravil on-line debatu, ve které se zaměří na to, jak alkohol ovlivňuje zejména mezilidské a partnerské vztahy.

On-line debata Proč pije celé Česko? proběhne v pátek 5. března od 18:00 a můžete ji sledovat zde v přímém přenosu nebo na Facebooku.

Jak může alkohol konflikty ve vztazích umocňovat a proč partneři s alkoholiky zůstávají, i když si jejich problému s pitím všímají? A jaký je pak život v protialkoholické léčebně? Na otázky budou hledat odpovědi Petr Freimann ze Suchého února, klinický psycholog a přednosta Kliniky adiktologie Michal Miovský a novinářka Klára Elšíková.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy