Pět úchvatných plážových rájů v Chorvatsku

Ilona Víchová
26. 6. 2012 10:36
Krásné moře, bílé pláže a příjemné počasí? Na Jadranu
Foto: Aktuálně.cz

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací, kterou si Češi nejčastěji vybírají pro svou dovolenou. Příjemné počasí, azurové moře a možnost se dobře domluvit. V některých místech Chorvatska komunikují místní i v českém jazyce. Chorvatsko nabízí rozmanitou přírodu a průzračné moře.

Brela - Punta Rata

Oblázková pláž, která se nachází na jihu od Splitu, je překrásným místem pro plavání. Bohužel jde o velmi známou a vyhlášenou pláž, proto je třeba očekávat, že tam nebudete sami. Kolem pláže vám stín zaručí vysoké borovice. Výhled zajišťuje v dálce se dmoucí pohoří Biokovo. V případě, že si chcete užít soukromí, zkuste si najít pláž v okolí nebo na pláž Punta Rata doputujte časně ráno. Pro příjemné procházky a nákupy zvolte  výlet do vesniček Novac, Donje Selo nebo Mediči či Jakiruša.

Foto: Aktuálně.cz

Pag - pláž Ručica nebo Zrče

Skalnatý ostrov téměř bez stromů má překrásné pláže. Jsou z pevniny nedostupné, a proto je dobré k nim doputovat na loďce. Už samotné město Pag je překrásné. Městem vedou jen dvě hlavní ulice, které se protínají na náměstí. V centru se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie a benediktinský klášter s vyhlášeným domácím chlebem. Pláž Zrč je přes kilometr dlouhá a zabavíte se na ní tobogány nebo volejbalem či bungee jumpingem. Pláž Zrč je vyhlášená svými skvělými párty.

Foto: Aktuálně.cz

Druhá pláž Ručica je obehnaná útesy a skalami, které se pokouší zdolat celá řada horolezců. Ručica je ideálním místem ke koupání pro ty, co mají rádi soukromí. Z této oblasti je vyhlášený ovčí pažský sýr, který je díky mořské soli obrovskou delikatesou.

Rabac - Girandella

Krásná malebná vesnička je v současné době vyhlášeným turistickým centrem. Pláže jsou plné turistů ubytovaných v hotelech a kempech. Oblíbená zátoka je přímo posetá bílými oblázky. Nejčastější zábavou turistů v této oblasti je potápění. K dispozici je potápěčské safari. Na dně moře najdete hromadu krásných korálů a ztroskotané lodi. Určitě nic nezkazíte, když vyzkoušíte další oblíbený adrenalinový sport - windsurfing.

Baška Voda - Nikolina

Krásné dlouhé pláže vysypané hrubím pískem. Baška Voda je nejen známým letoviskem, ale také přístavem na Makarské riviéře. Při koupání v této oblasti máte jedinečnou možnost vstupovat do vody pozvolna, což ocení rodiny s malými dětmi.

Foto: Aktuálně.cz

Hlavní pláž Nikolina je vyznamenaná Modrou vlajkou, což značí nejvyšší stupeň kvality. Stejně jako na pláži Punta Rata, i zde vám stín dopřejí vzrostlé borovice. 

Ostrov Vis - Zátoka Stiniva

Dřívější armádní základna je v současné době rájem potápěčů. Nejkrásnějším výletem je prohlídka skalní jeskyně Titova špilija, kde se za druhé světové války ukrývali partyzáni. Tento odlehlý ostrov nabízí dostatek soukromí a leží kousek od Splitu. Ideální místo pro cyklistické výlety. V zátoce Stiniva si budete připadat jako v ráji. Všude kolem bílé skály a překrásné azurové moře. K tomuto místu se snadněji dostanete lodí. Příjemné zapadlé místo se čtyřicetimetrovou pláží a krásnou kavárnou.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaká bude dovolená v Chorvatsku?

 

Právě se děje

před 18 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy