Pěšky až na Gibraltar: 60 pohledů, 63 čokolád a kilo a půl nutelly

Foto: Jan Kára
Domácí Domácí
27. 9. 2013 13:17

Praha - Jan Kára se rozhodl vyrazit pěšky na Gibraltar. Vážně. Startoval na konci června v Nymburku, končil o 3000 kilometrů dál a o 80 dní později u Atlantiku. Mnozí se mu smáli a odrazovali ho, několikrát zažil krizi, zlomit se ale nenechal. A rád vzpomíná i na své podporovatele. "Fanoušci mě během cesty drželi nad vodou a patrně bych to bez této podpory nedošel," vysvětluje. Ty pravidelně informoval na svém Facebooku, kde ho můžete při jeho dalších cestách sledovat také. Podívejte se, jak cesta "do světa" očima Jana Káry vypadala.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy