Pěšky až na Gibraltar: 60 pohledů, 63 čokolád a kilo a půl nutelly

Pěšky až na Gibraltar: 60 pohledů, 63 čokolád a kilo a půl nutelly
Mám kamaráda Petra Poláka, bez něhož bych vůbec netušil, že je něco takového možné. V roce 2010 došel Petr pěšky z Nymburka do Athén. Bylo to 2300 km a 60 dní chůze.
Věděl jsem, že Petr za cestu sedmkrát brečel. Věděl jsem, že půjdu o tři týdny déle a o 700 km dál než on. Všechno tohle jsem měl 27. 6. 2013 na nymburském náměstí v hlavě. Ten den, kdy jsem začal, mi proto přijde jako nejdůležitější bod mojí cesty.
První dva týdny byly nejhorší. Fyzicky i psychicky. Hlavě vadilo, že mám před sebou osmdesát dní dlouhou cestu. Nohy trápilo 35 km denně a devítikilový batoh na zádech. Až do Švýcarska jsem měl problém s namoženými šlachami v nártu, a tak jsem je při každé příležitosti ledoval.
K tomu si přidejte ještě častá lákadla mojí mámy a lidí, které jsem potkal. Radili, ať se vrátím, že se zblázním, zničím si nohy a podobně. Jeden večer jsem spal u hospody v Újezdě u Plánice. Hospodský mi tam řekl: "Hele, není lepší než jít do Španělska se vožrat tady v Újezdě?"
Foto: Jan Kára
Domácí Domácí
27. 9. 2013 13:17

Praha - Jan Kára se rozhodl vyrazit pěšky na Gibraltar. Vážně. Startoval na konci června v Nymburku, končil o 3000 kilometrů dál a o 80 dní později u Atlantiku. Mnozí se mu smáli a odrazovali ho, několikrát zažil krizi, zlomit se ale nenechal. A rád vzpomíná i na své podporovatele. "Fanoušci mě během cesty drželi nad vodou a patrně bych to bez této podpory nedošel," vysvětluje. Ty pravidelně informoval na svém Facebooku, kde ho můžete při jeho dalších cestách sledovat také. Podívejte se, jak cesta "do světa" očima Jana Káry vypadala.

 

Právě se děje

Další zprávy