Pes zaútočil na klokana, ten si to vyřidil s jeho pánem

hp
25. 11. 2009 6:36
Klokan muži způsobil hluboké tržné rány

Austin (Austrálie) - Divoký klokan v Austrálii napadl a málem utopil muže, který se pokoušel zachránit svého topícího se psa.

Devětačtyřicetiletý Chris Rickard z města Arthurs Creek v australském státě Victoria se pokoušel ukončit potyčku mezi svým psem Rockym a vačnatcem, který se odehrál během procházky u přehrady.

Pes objevil spícího klokana ve vysoké trávě a začal ho pronásledovat. U vody však došlo k obratu, když klokan Rockyho stlačil svými předními tlapami pod vodu.

Rickard během několika sekund přiběhl a pokoušel se svého psa vytáhnout z vody ven, klokan ale napadl i jeho. Rickard utržil od klokana hluboké rány na břiše, hrudi a také tržnou ránu na hlavě, jak se ho vačnatec pokoušel svýma zadníma nohama rozdrápat.

"Najednou jsem si uvědomil, že první klokanův úder mi způsobil otevřenou ránu nad okem a oslepil mě," popsal po útoku v nemocnici Rickard.

Klokan se pokoušel dostat pod vodu i Rickarda, tomu se ale naštěstí podařilo udeřit klokana loktem do hrdla, díky čemuž se stáhnul, a vytáhnout svého mazlíčka z vody ven. Se svými zraněními se pak vydal do nemocnice v Austinu.

"Myslel jsem, že jednou nebo dvěma ranami psa dostanu z klokanova sevření, ale vůbec jsem nečekal, že by mohl napadnout i mě. Byl to šok, když mě napadl, protože to byl asi pět stop vysoký klokan, který neútočí na lidi," dodal zraněný Rickard.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy