Pes zaútočil na klokana, ten si to vyřidil s jeho pánem

hp
25. 11. 2009 6:36
Klokan muži způsobil hluboké tržné rány

Austin (Austrálie) - Divoký klokan v Austrálii napadl a málem utopil muže, který se pokoušel zachránit svého topícího se psa.

Devětačtyřicetiletý Chris Rickard z města Arthurs Creek v australském státě Victoria se pokoušel ukončit potyčku mezi svým psem Rockym a vačnatcem, který se odehrál během procházky u přehrady.

Pes objevil spícího klokana ve vysoké trávě a začal ho pronásledovat. U vody však došlo k obratu, když klokan Rockyho stlačil svými předními tlapami pod vodu.

Rickard během několika sekund přiběhl a pokoušel se svého psa vytáhnout z vody ven, klokan ale napadl i jeho. Rickard utržil od klokana hluboké rány na břiše, hrudi a také tržnou ránu na hlavě, jak se ho vačnatec pokoušel svýma zadníma nohama rozdrápat.

"Najednou jsem si uvědomil, že první klokanův úder mi způsobil otevřenou ránu nad okem a oslepil mě," popsal po útoku v nemocnici Rickard.

Klokan se pokoušel dostat pod vodu i Rickarda, tomu se ale naštěstí podařilo udeřit klokana loktem do hrdla, díky čemuž se stáhnul, a vytáhnout svého mazlíčka z vody ven. Se svými zraněními se pak vydal do nemocnice v Austinu.

"Myslel jsem, že jednou nebo dvěma ranami psa dostanu z klokanova sevření, ale vůbec jsem nečekal, že by mohl napadnout i mě. Byl to šok, když mě napadl, protože to byl asi pět stop vysoký klokan, který neútočí na lidi," dodal zraněný Rickard.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy