Pes záhadně zmizel na pět dní. Byl přitom jen kousek od zoufalé majitelky

pru pru
22. 7. 2021 11:53
Američanka Connie Fricková žila v domnění, že se jí zatoulala milovaná fenka Gertie. Po pěti dnech ale její sousedka slyšela za stěnou domu vytí a naříkání. Fenka totiž bez povšimnutí majitelů spadla do díry za garáží, kde zůstala zaklíněná mezi dvěma zdmi. Po dlouhých pěti dnech ji zachránili místní hasiči, kteří probourali betonovou zeď. Video z fenčiny záchrany je hitem internetu.
Hasiči museli železnou palicí probourat betonovou zeď garáže. Po asi deseti minutách vykoukla fenka Gertie z díry ve zdi. | Video: Facebook/Cincinnati Fire Department

Fricková nejdřív v domnění, že se jí Gertie zatoulala, vyvěsila po celém Cincinnati v americkém státě Ohio plakáty. Potom co její sousedka ale zaslechla za stěnou garáže vytí, okamžitě zavolali hasiče.

Těm nezbylo nic jiného, než železnou palicí probourat betonovou zeď garáže. Po asi deseti minutách vykoukla Gertie z díry ve zdi. Hasička Jenny Adkinová ji poté opatrně vytáhla a předala jejím majitelům. "To bylo tak sladké, jak vrtěla ocáskem. Byla tak moc šťastná," řekla Fricková lokální televizní stanici WXIX-TV.

Záběry ze záchrany Gertie obletěly sociální sítě a dostaly se na stránky světových médií. Na Facebooku hasičského oddílu v Cincinnati získalo video už několik stovek tisíc zhlédnutí. Uživatelé sociálních sítí hlavně vychvalují schopnosti hasičky, která Gertie zachránila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy