Pastor se vzdal boha. Jako ateista ztratil práci i manželku

jaz
20. 1. 2014 0:00
Americký kazatel Ryan Bell v posledních měsících neprožíval zrovna nejlehčí období svého života. Kvůli osobním problémům začal pochybovat o víře, a proto se rozhodl pro překvapující experiment.
Ryan Bell
Ryan Bell | Foto: youtube

Životní peripetie dvaačtyřicetiletého Ryana Bella začaly asi před rokem, když se netajil se svými názory na adventistickou církev, ve které byl pastorem. Hlasitě kritizoval a obhajoval například svazky gayů a lesbiček. Proto byl také vyzván, aby církev opustil.

Utrpěl velkou ránu nejen jako člověk, ale i jako pastor. Začal pochybovat o své víře. Rozhodl se ke kroku, který šokoval nejen jeho rodinu a blízké, ale i americká média.

Pustil se totiž do experimentu, kdy se po dobu příštích 12 měsíců hodlá stát ateistou a předstírat, jako by pro něj bůh nikdy neexistoval. Nebude se modlit, chodit do kostela ani číst bibli.

Toto rozhodnutí ale mělo i své následky. Kvůli svým názorům musel opustit nejen svoji kongregaci, ale i dvě křesťanské školy v Los Angeles, kde vyučoval. Do toho prožíval rozvod se svou ženou, který ale podle jeho slov nemá s experimentem žádnou souvislost.

"Byly chvíle, obvykle pozdě v noci a brzy ráno, kdy jsem si pomyslel: Co jsem to udělal? Opravdu to ohrožuje celý můj život, kariéru i rodinu," řekl pro CNN pastor, který má doma dvě malé dcery.

"Věřím, že pokud bůh skutečně existuje, tak ho můj pošetilý experiment nijak nevyvede z míry a nedovolí, aby ostatní kvůli mně trpěli," řekl bývalý duchovní pro Huffington Post.

Se svými postřehy z nového života i studia ateismu se hodlá podělit také na svém blogu a plánuje vydat knihu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy