Pastor se vzdal boha. Jako ateista ztratil práci i manželku

jaz
20. 1. 2014 0:00
Americký kazatel Ryan Bell v posledních měsících neprožíval zrovna nejlehčí období svého života. Kvůli osobním problémům začal pochybovat o víře, a proto se rozhodl pro překvapující experiment.
Ryan Bell
Ryan Bell | Foto: youtube

Životní peripetie dvaačtyřicetiletého Ryana Bella začaly asi před rokem, když se netajil se svými názory na adventistickou církev, ve které byl pastorem. Hlasitě kritizoval a obhajoval například svazky gayů a lesbiček. Proto byl také vyzván, aby církev opustil.

Utrpěl velkou ránu nejen jako člověk, ale i jako pastor. Začal pochybovat o své víře. Rozhodl se ke kroku, který šokoval nejen jeho rodinu a blízké, ale i americká média.

Pustil se totiž do experimentu, kdy se po dobu příštích 12 měsíců hodlá stát ateistou a předstírat, jako by pro něj bůh nikdy neexistoval. Nebude se modlit, chodit do kostela ani číst bibli.

Toto rozhodnutí ale mělo i své následky. Kvůli svým názorům musel opustit nejen svoji kongregaci, ale i dvě křesťanské školy v Los Angeles, kde vyučoval. Do toho prožíval rozvod se svou ženou, který ale podle jeho slov nemá s experimentem žádnou souvislost.

"Byly chvíle, obvykle pozdě v noci a brzy ráno, kdy jsem si pomyslel: Co jsem to udělal? Opravdu to ohrožuje celý můj život, kariéru i rodinu," řekl pro CNN pastor, který má doma dvě malé dcery.

"Věřím, že pokud bůh skutečně existuje, tak ho můj pošetilý experiment nijak nevyvede z míry a nedovolí, aby ostatní kvůli mně trpěli," řekl bývalý duchovní pro Huffington Post.

Se svými postřehy z nového života i studia ateismu se hodlá podělit také na svém blogu a plánuje vydat knihu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy