Paroubek je hrdinou i na Islandu, že prý zastaví sopku

Michal Žák Michal Žák
21. 4. 2010 17:33
Šéf ČSSD už na antibillboardech sliboval návrat Elvise či zrušení kocoviny
Foto: Aktuálně.cz

Reykjavík - Věhlas předsedy ČSSD Jiřího Paroubka roste i v zahraničí. Jeho údajného příslibu, že zruší sopku Eyjafjallajökull, si všimli až na dalekém Islandu.

"Český kandidát slíbil, že zastaví erupce Eyjafjallajökull," napsal tamní server DV.is.

Ten v textu připomíná, že Česko zanedlouho čekají volby, jejichž výsledek je nejistý. "A političtí rivalové si z něj (Paroubka) dělají legraci," upozorňují novináři.

Není to přitom poprvé, kdy Jiří Paroubek slibuje na parodických billboardech nemožné. Marťanům údajně vrátí Elvise, lidem pro změnu zruší kocoviny.

Za "odlehčenou" antikampaní stojí ODS, která s ní vyjela počátkem března, jde prý o snahu upozornit na nesmysly, které Lidový dům slibuje. Superlídr ČSSD tak po celém Česku sliboval, že zruší poplatky u veterináře či že vyrazí do boje proti mlžům, plžům, hlavonožcům. Posléze se do ní zapojili i odpůrci levice.

Sopka ochromila Evropu

Sopka pod ledovcem Eyjafjallajökull je v centru pozornosti poslední týden. Mrak sopečného popela totiž na několik dní zcela paralyzoval leteckou dopravu v Evropě. Statisíce lidí uvízly na letištích po celém světě.

Jen ztráty aerolinek dosud překročily miliardu eur. Výrobu musela omezit řada firem, které jsou závislé na dodávkách ze zahraničí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy