Fenka Diesel, kterou zabili teroristé, je hrdinkou Paříže. Padla za naše barvy, píší Francouzi

hrz
18. 11. 2015 15:08
Při zásahu francouzské protiteroristické jednotky proti džihádistům zemřel policejní pes Diesel. Ten se záhy stal hrdinou Paříže i sociálních sítí. Informace francouzské policie o smrti psa se brzy dočkala na Twitteru tisíce retweetů i lajků, lidé mu hromadně vyjadřovali soustrast.
Zásah zvláštní protiteroristické jednotky RAID na pařížském předměstí Saint-Denis.
Zásah zvláštní protiteroristické jednotky RAID na pařížském předměstí Saint-Denis. | Foto: Reuters

Paříž - Během dnešního protiteroristického zásahu policie na pařížském předměstí Saint-Denis zemřel i policejní pes Diesel. Ten se stal po skončení zátahu hrdinou Paříže i sociálních sítí, informuje deník The Independent

Belgický ovčák Diesel byl specialista na vyhledávání výbušnin. Tito psi jsou nepostradatelní pro činnost francouzské protiteroristické jednotky RAID. Jeho povolání se mu stalo osudným během zásahu proti džihádistům na severu Paříže.

Policejní fena Diesel byla do obléhaného bytu poslána poté, co z něj speciální jednotky "vytáhly" tři osoby. Pes měl zjistit druh výbušnin, které se v bytě nacházely (byl schopen identifikovat až osm druhů), teroristé ho ale zastřelili.

"Je to jako ztratit jednoho ze svých kolegů," vyjádřil se krátce po smrti zvířete jeden z policistů.

Sedmiletá fenka se rázem stala hrdinkou sociálních sítí. "Odpočívej v pokoji, Diesele," vzkazují jí lidé z celého světa a oceňují její statečnost v boji s terorismem. Francouzi pak hrdě konstatují, že "padla za naše barvy".

Informace na Twitteru francouzské policie o smrti psa se brzy dočkala tisíce retweetů a lajků.

 

Právě se děje

Další zprávy