Pařba v Cancúnu - městě, které se za nic nestydí

Adam Pešek
9. 9. 2011 16:30
"Party-town" Cancún přiláká ročně miliony lidí
večerní Cancún
večerní Cancún | Foto: Isifa/Thinkstock

Z ospalého karibského rybářského města Cancún, ležícího na poloostrově Yucatán vytvořila mexická vláda během několika let jeden z nejproslulejších resortů na světě.

V řídce osídleném regionu Quintana Roo, nedaleko něhož najdete pozůstatky mayské civilizace, tak vzniklo středisko, které v mnohém překonalo i legendární Acapulco.

Ve městě, zejména v turistické sezóně, poznáte co pojem "masová" turistika skutečně znamená. Cancún je městem, které pojme téměř každého. Záleží jen na vás, jak se k němu postavíte vy. Život tu jde svým tempem, bez ohledu na denní či noční dobu.

Všudypřítomné hotelové komplexy či obchody renomovaných značek; podél části pobřeží se vytvořila laguna a za ní už jen nekonečné, tyrkysově modré moře - Mexičané toto místo náramně dobře.

Na běloskvoucích plážích se vám místní obyvatelé budou snažit prodávat všechno možné - klasický obraz známý ze všech frekventovanějších pláží světa - a o atrakce typu jízdy na vodních lyžích tu samozřejmě také nouze není.

Plavání dále od pobřeží je výzvou i pro pokročilejší plavce - ti méně zdatní či rodiny s dětmi zase ocení pozvolný vstup do moře v laguně.

luxusní resort v Cancúnu
luxusní resort v Cancúnu | Foto: Isifa/Thinkstock

Některé agentury tu nabízí plavání s delfíny, ve vodním parku si můžete vyzkoušet třeba i krmení žraloků a milovníci potápění si tu na nedostatek příležitostí rozhodně stěžovat nemůžou.

Místní systém podvodních jeskyní se totiž řadí k těm nejkrásnějším na světě. Do jejich nitra jste mohli nahlédnout například v IMAX dokumentu "Journey Into Amazing Caves". Netradiční podmořské muzeum soch lidských postav v různých pozicích a situacích také bude jedinečným zážitkem.

Klidná hladina při západu slunce je ideální místem, jako stvořeným pro romantickou večeři. Každý večer tak na lagunu vyjíždí desítky lodí. Božský odpočinek pak můžete završit třeba tradiční formou indiánské sauny zvané "temazcal".

Chichén Itzá, Mexiko
Chichén Itzá, Mexiko | Foto: Isifa/Thinkstock

Rozptýlením z příjemného nicnedělání pro vás bude návštěva částí města dále od pobřeží.

Ceny v okamžiku výrazně poklesnou a na pouličních tržištích vás zaplaví množství suvenýrů, o jejichž cenu můžete ještě dále smlouvat.

Přímo v hotelové zóně se nachází - nepříliš rozsáhlé - mayské ruiny El Rey. Ale už kousek za Cancúnem leží podstatně bohatší naleziště El Meco. Relativně dobře dosažitelné jsou i schodovité pyramidy v Chichén Itzá či mayské město Tulum na útesu.

pláž v Cancúnu
pláž v Cancúnu | Foto: Isifa/Thinkstock

Jakkoliv se však Cancún tváří jako sen, žádá si za to na oplátku pro mnohé jen těžko dosažitelné částky. Místní hotely se totiž rozhodně neřadí mezi ty nejlevnější a už i samotné zpáteční letenky z Prahy, vyjdou minimálně na něco přes dvacet tisíc korun. Za "all-inclusive" dovolenou tu zaplatíte částky od třiceti tisíc korun výše.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Dálnici D8 zavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda

Dálnici D8 na Ústecku uzavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda na 87. kilometru. Policie bude zřejmě žádat německé kolegy, aby odkláněli dopravu na své území. Informovala o tom krajská mluvčí policie Jana Slámová. K nehodě, která se stala poblíž sjezdu na Petrovice, se zatím nic bližšího neví.

Další zprávy