Při opravě našli ve zdech domu 66 lahví alkoholu z dob prohibice, mají velkou cenu

Magazín Magazín
26. 11. 2020 12:53
Když se newyorský pár doslechl, že jeho dům před více než 100 lety postavil notoricky známý pašerák, bral to jako neškodnou "městskou legendu". Během nedávné rekonstrukce ale Nick Drummond a Patrick Bakker objevili ve stěnách a podlahách domu 66 lahví alkoholu z dob prohibice.
Ve zdi newyorského domu bylo ukryto 66 lahví whisky z doby prohibice | Video: Instagram/bootleggerbungalow

"Máme zdi plné alkoholu," napsal Nick Drummond na sociální sítě, kde objev 100 let starého alkoholu dokumentuje. "Nemůžu uvěřit, že ty zvěsti o našem domě jsou ve skutečnosti pravda," dodal překvapený muž.

Pár se do domu ve vesničce Ames, která je od New Yorku asi tři hodiny cesty autem, nastěhoval zhruba před rokem a do rozsáhlé rekonstrukce se pustil před dvěma měsíci. Ve zdech a podlahách našel celkem 66 lahví skotské značky Old Smuggler Gaelic, která vyrábí lihoviny dodnes, píše CNN.

Původní majitel byl Němec známý pod jménem Adolf Humpfner, který byl v okolí nechvalně známý pro své skandály. Zemřel údajně náhle a zanechal po sobě pašovaný alkohol a majetek pochybného původu.

Pár teď plánuje alkohol prodat, cena jedné lahve se může vyšplhat k 1000 dolarům (v přepočtu asi 22 tisíc korun). Prázdné lahve a jednu degustační si pak nechá na památku.

 

Právě se děje

Další zprávy