Při opravě našli ve zdech domu 66 lahví alkoholu z dob prohibice, mají velkou cenu

Magazín Magazín
26. 11. 2020 12:53
Když se newyorský pár doslechl, že jeho dům před více než 100 lety postavil notoricky známý pašerák, bral to jako neškodnou "městskou legendu". Během nedávné rekonstrukce ale Nick Drummond a Patrick Bakker objevili ve stěnách a podlahách domu 66 lahví alkoholu z dob prohibice.
Ve zdi newyorského domu bylo ukryto 66 lahví whisky z doby prohibice | Video: Instagram/bootleggerbungalow

"Máme zdi plné alkoholu," napsal Nick Drummond na sociální sítě, kde objev 100 let starého alkoholu dokumentuje. "Nemůžu uvěřit, že ty zvěsti o našem domě jsou ve skutečnosti pravda," dodal překvapený muž.

Pár se do domu ve vesničce Ames, která je od New Yorku asi tři hodiny cesty autem, nastěhoval zhruba před rokem a do rozsáhlé rekonstrukce se pustil před dvěma měsíci. Ve zdech a podlahách našel celkem 66 lahví skotské značky Old Smuggler Gaelic, která vyrábí lihoviny dodnes, píše CNN.

Původní majitel byl Němec známý pod jménem Adolf Humpfner, který byl v okolí nechvalně známý pro své skandály. Zemřel údajně náhle a zanechal po sobě pašovaný alkohol a majetek pochybného původu.

Pár teď plánuje alkohol prodat, cena jedné lahve se může vyšplhat k 1000 dolarům (v přepočtu asi 22 tisíc korun). Prázdné lahve a jednu degustační si pak nechá na památku.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy