Pár souložil během jízdy po dálnici

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 4. 2009 19:20
Norsko - Vysokou pokutu a dlouhodobé odebrání řidičského průkazu si vysloužil norský řidič, který se svou přítelkyní souložil během řízení auta na dálnici.

Podle informací britské BBC překvapilo policejní hlídku v době služby na jedné z norských dálnic nepravidelně kličkující auto jedoucí o více než 30 km/h nad rychlostním limitem silnice.

Záhy objevená příčina rozpustilé jízdy vyrazila strážníkům dech. Na místě řidiče totiž spatřili souložící pár.

28letý muž, který řídil vozidlo, neviděl na cestu přes svou partnerku. Ta seděla na jeho klíně, čímž mu bránila mít auto pod kontrolou.

Policisté rozvášněný pár okamžitě přiměli k ukončení nebezpečné jízdy.

"Proč se rozhodli souložit zrovna v tak nebezpečné chvíli nám není jasné," komentoval nepochopitelný čin hazardérů Tor Stein Hagen, ředitel policejní stanice v Soendre Buskerud.

Sexuchtivého řidiče čeká rozsudek příští týden, ale podle informací místní policie bude muset zaplatit pokutu v rozmezí několika tisíc norských korun a zároveň může čekat, že si po delší dobu nezařídí.

I přes očividnou spoluúčast vyvázla 21letá partnerka bez trestu. Policisté ji dokonce pověřili odvezením jejího milého domů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy