Papež se převlékl v Burger Kingu. Pak kázal proti konzumu

ČTK ČTK
10. 7. 2015 10:26
Papež František se před mší v Santa Cruz převlékl v restauraci s rychlým občerstvením, která kvůli návštěvě Svatého otce musela dočasně zavřít.
Papež František
Papež František | Foto: Reuters

La Paz – Zatímco obvykle chodí do restaurace Burger King v bolivijském městě Santa Cruz desítky lidí na rychlé občerstvení, ve čtvrtek si ji pro sebe rezervoval jediný muž coby rychlou převlékárnu.

Papež František proměnil provozovnu hamburgerového řetězce na improvizovanou "sakristii" před mší, na které o chvíli později před stovkami tisíc lidí kritizoval konzumní způsob života.

Papež, známý svou bezprostředností a nekonformními činy, požádal prostřednictvím svého doprovodu vedení restaurace, aby mu poskytlo prostory na převlečení po půlhodinové jízdě v papamobilu, po níž bezprostředně následovala mše. Na ní František odrazoval věřící od konzumního způsobu života, který podle něho zahrnuje pravidlo, že každá věc může být konzumována a její hodnota vyjednána. K hodnotnému naplnění života je ale prý zapotřebí opaku.

Šéf restaurace Alfredo Troche podle agentury AP popsal, že za ním před mší přišli členové papežova doprovodu a "požádali o pomoc, neboť jsme byli vhodné místo, a tak jsme zavřeli". Po mši provozovna opět otevřela, ačkoli v ní ještě byl uskladněn oltář použitý Františkem při bohoslužbě.

 

Právě se děje

Další zprávy