Opravdu znáte své hlavní město? Takhle Prahu vidí jen málokdo, podívejte se také

Jakub Plíhal jkr Jakub Plíhal, jkr
5. 6. 2019 11:43
Palác Lucerna po roce znovu otevírá svou střechu pro veřejnost, tentokrát i s výstavou o historii této budovy. Při té příležitosti jsme se podívali na vrcholy dvanácti výjimečných budov v Praze. Leckdy jsme se přitom dostali na místa, kam se běžně nikdo nedostane, například na střechu Národního divadla. Vychutnejte si tak běžné i panoramatické snímky z nejvyšší budovy v Praze, Národního muzea, Arcibiskupského paláce a dalších unikátních staveb.

Tančící dům

další místo

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy