Pan Tetra Pak je v cele, ženu miliardáře našli mrtvou

ČTK ČTK
10. 7. 2012 22:40
Manželka jednoho z dědiců společnosti Tetra Pak byla nalezena mrtvá ve čtvrti Chelsea
Policista hlídkuje před domem, kde byla nalezena mrtvá Eva Rausingová, jedna z nejbohatších žen v Británii.
Policista hlídkuje před domem, kde byla nalezena mrtvá Eva Rausingová, jedna z nejbohatších žen v Británii. | Foto: ČTK

Londýn - Dědic zakladatele společnosti, která vyrábí kartonová balení Tetra Pak, byl v úterý v Londýně zatčen poté, co jeho žena byla nalezena mrtvá v jejich bytě v londýnské čtvrti Chelsea.

Podle britských médií policie nalezla mrtvou Evu Rausingovou a poté zatkla jednoho z nejbohatších lidí v Británii, devětačtyřicetiletého Hanse Kristiana Rausinga. Oba měli v minulosti problémy s drogami.

Jeho otec, švédský magnát Hans Rausing, je jedním ze dvou synů zakladatele společnosti Tetra Pak a dědicem jmění v hodnotě 5,4 miliardy liber. Hans Kristian Rausing patří podle listu The Guardian k přátelům následníka trůnu prince Charlese.

Jeho americká manželka, za svobodna Eva Kemenyová, byla dnes nalezena mrtvá v jejich bytě na Cadogan Place v exkluzivní čtvrti na západě Londýna. Policisté posléze prohledávali byt kvůli drogám. Příčina smrti osmačtyřicetileté Evy Rausingové je podle policie zatím nevysvětlená.

Rausing svou ženu potkal v 80. letech, když se oba léčili v USA ze závislosti na drogách. V roce 2008 dostali v Londýně výstrahu poté, co u nich policie našla heroin a crack. Mají čtyři děti.

Podle bulvárního listu Daily Mail je podezření, že Rausingová zemřela na předávkování drogami.

 

Právě se děje

Další zprávy