Lidé si utahují z Ovčáčkova Twitteru, domlouvají si u něj rande a vyměňují recepty

map map
20. 6. 2019 16:33
Pod příspěvky Jiřího Ovčáčka se v posledních dnech objevují stovky komentářů, které nijak nesouvisejí s informacemi, jež mluvčí Hradu zveřejňuje. Pod fotografiemi ze státní návštěvy slovenské prezidentky Zuzany Čaputové si lidé například posílají recepty na koláče, ukazují si fotky koček nebo si domlouvají schůzky. Za vším stojí výzva jednoho z uživatelů na Twitteru, který vybídl ostatní, aby proměnili Ovčáčkův účet v lifestylový blog. "Ono je to zase přejde. Teď je horko a to mnohé zmáhá," reaguje mluvčí.
Jiří Ovčáček.
Jiří Ovčáček. | Foto: Jakub Plíhal

"Všichni víme, že s Ovčáčkem se nedá diskutovat. Ale vzhledem k tomu, že má hodně followerů a dosah, rád bych proměnil jeho účet v lifestyle blog," napsal ve středu na Twitteru uživatel pod přezdívkou Jie, kterého sleduje téměř 11,5 tisíce lidí a jenž má v profilu označení "glosátor českého bizáru".

Vybídl proto ostatní, aby pod příspěvky mluvčího českého prezidenta diskutovali o receptech, tipech na výlety a cestování, zkušenostech s telefony nebo automobily. Jeho výzvu od té doby sdílely tři stovky uživatelů a téměř tři tisíce jí daly "lajk".

Pod tweety Jiřího Ovčáčka se od té doby objevují stovky komentářů, které nijak nesouvisejí s publikovanými příspěvky či informacemi.

Novinář Janek Rubeš například pod tímto citátem diskutuje se správcem profilu Pražské integrované dopravy o jízdách zdarma pro občany starší 70 let, moderátoři Martin Veselovský a Filip Horký si posílají fotky koček, ostatní si vyměňují recepty na bábovku, domlouvají si rande nebo prodávají nepotřebné věci, například elektrickou kytaru. 

Do diskuse přispělo například i nakladatelství Paseka, které s nadsázkou odhalilo, za kolik prodává v knihkupectví knihy, nebo Mirek Topolánek, jenž poradil s výběrem četby v oblasti IT. Bývalý premiér se na oplátku ostatních zeptal, jak zatočit se škůdci. "Poradíte mi někdo, prosím, jak se zbavit lalokonosce? Sežral jahodník i brusnici, pustil se už i do břečťanu. Parazitické hlístice nepomohly."

Jiří Ovčáček na tyto komentáře u svých příspěvků nereaguje. "Za pikantní považuji, že jde o reakci na zveřejnění výhrůžek příznivců Milionu chvilek nenávisti vůči mně - vyhrožovali mi po bolševicku kriminalizací," sdělil Aktuálně.cz s tím, že nejde o první akci tohoto typu. "Před časem komentátor Honzejk vyhlásil akci 'blokujte Ovčáčka' a výsledkem je, že mám násobně vyšší počet followerů. Nijak mne to tedy netrápí. Ono je to zase přejde. Teď je horko a to mnohé zmáhá," dodal.

Mluvčí Hradu je na sociálních sítích velmi aktivní, na Twitteru ho sleduje téměř 47 tisíc lidí a od založení profilu v únoru 2015 napsal skoro 14 tisíc tweetů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy