Otec podal umírající dceři marihuanu. Zatkla ho policie

jaz
23. 1. 2015 8:36
Australan chtěl zmírnit bolesti své dvouleté dceři. Za podávání nebezpečných látek mladistvým byl ale zatčen.
Foto: Adam Koessler / Facebook

Brisbane – Přes 160 tisíc lidí podepsalo online petici na podporu Adama Koesslera, který byl začátkem letošního ledna zatčen v nemocnici během konzultace s onkologem své dvouleté dcery Rumer.

Ta trpí čtvrtým stupněm neuroblastomu (maligní nádor raného dětského věku, pozn. red.), rakovinou nervových tkání, a lékaři jí dávají 50procentní naději na přežití. Adam chtěl ulehčit dceři od bolesti, proto jí podal v jídle konopný olej smíchaný s kokosem.

Adam nesmí svou dceru vídat.
Adam nesmí svou dceru vídat. | Foto: Adam Koessler / Facebook

"Věděl jsem, že konopný olej je velmi prospěšný, a udělal jsem to, co by udělal každý otec. Co jsme viděli, když Rumer dostala olej, byl zázrak. Její rakovinou sužované tělíčko opět ožilo. Kvalita jejího života se zlepšila. Řekla mi: 'Tati, už mě nebolí bříško'," sdělil deníku Newcastle Herald mladý otec s tím, že Rumer dostala chuť k jídlu a začala přibírat na váze.

Tisíce lidí vyjadřují Adamovi podporu

Navzdory zlepšení zdravotního stavu byl zatčen za podání drog osobě mladší 16 let a také za držení nebezpečných látek. Z vazby byl propuštěn na kauci, ovšem součástí byla podmínka, že nesmí vídat svou smrtelně nemocnou dceru. Té se navíc po otcově zatčení přitížilo a byla přemístěna na jednotku intenzivní péče.

Petice na podporu Adama Koesslera vyzývá ministra spravedlnosti Jarroda Bleijie a premiéra Queenslandu Campbella Newmana, aby do případu zasáhli. "Je nehumánní a nespravedlivé, aby rodič, který jednal z lásky ke svému dítěti a chtěl mu prodloužit život, byl od něho oddělen, když (jeho dcera) trpí tak těžkou nemocí," píše se v petici.

Na Facebooku vznikla také stránka s názvem Fearless Father, kde lidé vyjadřují Adamovi a jeho rodině podporu. Přidávají se i tací, kteří mají s podáváním konopného oleje zkušenosti a kvůli přísným zákonům nemohou ulehčit svým blízkým v jejich strádání.

Hledání chemického léku na rakovinu je jako hledání elixíru mládí. Musíme hledat morální a ekologické řešení, jinak jako lidé končíme, popisuje lékař Jan Hnízdil. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 30 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy