Otec podal umírající dceři marihuanu. Zatkla ho policie

jaz
23. 1. 2015 8:36
Australan chtěl zmírnit bolesti své dvouleté dceři. Za podávání nebezpečných látek mladistvým byl ale zatčen.
Foto: Adam Koessler / Facebook

Brisbane – Přes 160 tisíc lidí podepsalo online petici na podporu Adama Koesslera, který byl začátkem letošního ledna zatčen v nemocnici během konzultace s onkologem své dvouleté dcery Rumer.

Ta trpí čtvrtým stupněm neuroblastomu (maligní nádor raného dětského věku, pozn. red.), rakovinou nervových tkání, a lékaři jí dávají 50procentní naději na přežití. Adam chtěl ulehčit dceři od bolesti, proto jí podal v jídle konopný olej smíchaný s kokosem.

Adam nesmí svou dceru vídat.
Adam nesmí svou dceru vídat. | Foto: Adam Koessler / Facebook

"Věděl jsem, že konopný olej je velmi prospěšný, a udělal jsem to, co by udělal každý otec. Co jsme viděli, když Rumer dostala olej, byl zázrak. Její rakovinou sužované tělíčko opět ožilo. Kvalita jejího života se zlepšila. Řekla mi: 'Tati, už mě nebolí bříško'," sdělil deníku Newcastle Herald mladý otec s tím, že Rumer dostala chuť k jídlu a začala přibírat na váze.

Tisíce lidí vyjadřují Adamovi podporu

Navzdory zlepšení zdravotního stavu byl zatčen za podání drog osobě mladší 16 let a také za držení nebezpečných látek. Z vazby byl propuštěn na kauci, ovšem součástí byla podmínka, že nesmí vídat svou smrtelně nemocnou dceru. Té se navíc po otcově zatčení přitížilo a byla přemístěna na jednotku intenzivní péče.

Petice na podporu Adama Koesslera vyzývá ministra spravedlnosti Jarroda Bleijie a premiéra Queenslandu Campbella Newmana, aby do případu zasáhli. "Je nehumánní a nespravedlivé, aby rodič, který jednal z lásky ke svému dítěti a chtěl mu prodloužit život, byl od něho oddělen, když (jeho dcera) trpí tak těžkou nemocí," píše se v petici.

Na Facebooku vznikla také stránka s názvem Fearless Father, kde lidé vyjadřují Adamovi a jeho rodině podporu. Přidávají se i tací, kteří mají s podáváním konopného oleje zkušenosti a kvůli přísným zákonům nemohou ulehčit svým blízkým v jejich strádání.

Hledání chemického léku na rakovinu je jako hledání elixíru mládí. Musíme hledat morální a ekologické řešení, jinak jako lidé končíme, popisuje lékař Jan Hnízdil. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy