reklama
 
 

Otec Meghan na svatbu s Harrym nepřijede, leží v nemocnici. Média řeší, kdo nevěstu doprovodí

17. 5. 2018 15:59
Otec americké herečky Meghan Markleové, která se v sobotu na hradě Windsor provdá za britského prince Harryho, na svatbu nepřijede.

V prohlášení, které ve čtvrtek zveřejnil Kensingtonský palác, to uvedla sama nevěsta. Naznačila, že důvodem jsou zdravotní problémy jejího otce. Ten se v uplynulých dnech podrobil operaci srdce.

"Můj otec se naší svatby bohužel nezúčastní," uvedla Meghan Markleová. "O svého otce jsem měla vždy starost a doufám, že nyní dostane prostor, který potřebuje, aby se mohl soustředit na své zdraví," dodala. Budoucí členka královské rodiny rovněž poděkovala "všem, kteří nám vyjádřili slova podpory".

Palác nezveřejnil detaily o Markleově zdravotním stavu, podle bulvárního serveru TMZ je ale otec nevěsty hospitalizován v Kalifornii, kde podstoupil vyčištění koronárních tepen. Reportérům se prý svěřil, že je v pořádku, nicméně potřebuje odpočívat.

Thomas Markle měl svou dceru v sobotu odvézt k oltáři. Nyní není jasné, kdo ho nahradí. Objevily se spekulace, že by to mohla být nevěstina matka Doria Raglandová, která již do Británie dorazila. Někteří fanoušci královské rodiny vyzvali Harryho otce, prince Charlese, aby situaci zachránil a Meghan k oltáři dovedl.

Zmatky kolem účasti třiasedmdesátiletého Thomase Marklea vypukly v pondělí a podle britského tisku začaly zastiňovat svatbu samou. Markle už na začátku týdne bulvárnímu serveru TMZ sdělil, že na svatbu nepřijede, protože před týdnem utrpěl infarkt a protože nechce svou dceru či královskou rodinu uvést do rozpaků po skandálu kolem svých nedávno zveřejněných fotografií.

Vyšlo totiž najevo, že je nepořídil dotěrný paparazzi, ale že byly po domluvě s otcem Harryho snoubenky zinscenované. Za fotografování Markle dostal zaplaceno.

Kensingtonský palác v pondělí vydal prohlášení, ve kterém vyzval veřejnost, aby "své pochopení a respekt rozšířila v této obtížné situaci i na pana Marklea".

V úterý pak Markle ujišťoval, že svou dceru chce k oltáři odvést a že je připraven odletět do Británie, jakmile mu to zdravotní stav dovolí a lékaři ho propustí z nemocnice. "Nesnesl bych, kdybych zmeškal jeden z největších okamžiků historie a to, že povedu svou dceru k oltáři," citoval ho server TMZ. Pár hodin na to ale oznámil pravý opak, a sice, že do Británie nedorazí, protože ho čeká operace srdce. Tu podstoupil ve středu.

Prohlášení Meghan Markleové bylo zveřejněno téměř ve stejnou dobu, kdy začal u hradu Windsor nácvik svatební ceremonie. Příslušníci britské armády nacvičovali, jak budou doprovázet kočár, který bude s novomanželi po obřadu projíždět městem. Během praktické zkoušky, které se nicméně ženich ani nevěsta nezúčastnili, chtějí organizátoři svatby doladit poslední detaily obřadu a následných oslav.

Podívejte se: Tohle jsou královské svatby za posledních 100 let

Královské svatby za posledních 100 let | Video: Reuters |  03:57

autor: ČTK | 17. 5. 2018 15:59

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama