Otcové dcer jsou méně sexističtí a více fandí ženám, tvrdí harvardská studie

Magazín Magazín
13. 6. 2017 8:46
Otcové dcer jsou ochotnější přijmout do firmy ženy, v případech žen rozhodují příznivěji a mají tendenci být sociálně uvědomělejší. Dva výzkumníci z americké harvardské univerzity na základě více než tisícovky dotazníků od seniorních firemních partnerů přišli na to, že muži, kteří mají dcery, jsou při rozhodování méně sexističtí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Výzkumníci z harvardské univerzity přišli s novým poznatkem - muži, kteří mají dcery, jsou ve svých rozhodnutích méně sexističtí. Jako šéfové také častěji přijímají ženy.

Studie publikovaná americkou neziskovou organizací National Bureau of Economic Research (NBER) se zaměřila na start-upy podporované firmami s rizikovým a rozvojovým kapitálem od roku 1990.

Výzkumníci Paul Gompers, profesor na Harvard Business School, a doktorandka Sophie Wangová poslali firmám dotazník týkající se pohlaví dětí jejich seniorních partnerů.

Otcovství dcer prospívá ženám, podnikání i celkově společnosti

Zpět se jim vrátilo celkem 1400 odpovědí, ze kterých Gompers a Wangová usoudili, že partneři mužského pohlaví byli ochotnější přijmout ženu-investorku, jestliže měli dceru.

Kromě toho firmy, které byly nakloněny "efektu dcer", dostávaly o tři procenta více zpět na svých investicích.

Například generální ředitelé s dcerami jsou sociálně uvědomělejší a soudci s dcerami rozhodují příznivěji v případech žen, citoval Huffington Post.

Z toho vyplývá, že otcovství dcer prospívá ženám, podnikání i celkově společnosti. Výsledek výzkumu však dokazuje také teorii, že muži musí mít silnou vazbu k ženám, aby byli vůči ostatním ženám empatičtí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ten Hag má první posilu, do United přichází bek z Feyenoordu

První letní posilou fotbalistů Manchesteru United se stal nizozemský obránce Feyenoordu Tyrell Malacia, který s šestým týmem uplynulé sezony anglické ligy podepsal čtyřletou smlouvu s možnou opcí na další rok. Podle britských médií zaplatili United za dvaadvacetiletého reprezentanta zhruba 13 milionů liber (asi 374 milionů korun), případné bonusy se můžou vyšplhat na dalších 1,7 milionu (asi 49 milionů).

Malacia, který má surinamskou matku a otce z Curacaa, prošel akademií Feyenoordu. Za jeho áčko debutoval v prosinci 2017 v utkání Ligy mistrů s Neapolí. Loni dostal pozvánku do národního týmu Curacaa i do nizozemské reprezentace. Vybral si evropský tým, zatím v něm má na kontě pět zápasů.

V uplynulé sezoně patřil s 50 zápasy k nejvytíženějším hráčům Feyenoordu, jemuž pomohl k třetímu místu v lize a postupu do finále Evropské konferenční ligy. V United, které před sezonou převzal nizozemský trenér Erik ten Hag, by měl Malacia bojovat o místo v základní sestavě s Lukem Shawem a Alexem Tellesem.

Další zprávy