Orel Urban přicestoval do Bartošovic

Orel Urban přicestoval do Bartošovic
Metod Macek, vedoucí slovenské záchranné a rehabilitační stanice Zázrivá, přináší Urbana.
Orel Urban se přidal k Robinovi, Sáře a Toničce, které ochranáři ze záchranné stanice v Bartošovicích přepravili do Beskyd o týden dříve.
Metod Macek bere Urbanovi vzorek krve.
Metod Macek bere Urbanovi vzorek krve
Foto: Barbora Fialová
21. 7. 2011 12:58

Bartošovice - Ze Slovenska do Beskyd doputovalo další orlí mládě, které by mělo najít svůj domov pod českou oblohou.

Čtvrtým nájemníkem voliéry u Bartošovic se v úterý stal mladý orel Urban.

Přidal se tak ke trojici orlíků - Robinovi, Sáře a Toničce, které ochranáři ze záchranné stanice v Bartošovicích přepravili do Beskyd už dříve.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy