Opilci souložili pod okny královského paláce

ČTK ČTK
2. 5. 2009 12:40
Londýn - Volání přírody bylo zřejmě příliš mocné a dávka alkoholu příliš velká, než aby se mladý britský pár ohlížel na to, že je zrovna v parku královského zámku ve Windsoru.
Zámek Windsor jistě tvoří působivou kulisu milostným hrátkám
Zámek Windsor jistě tvoří působivou kulisu milostným hrátkám | Foto: Reuters

Udiveným turistům tak dopřál pohled na své sexuální radovánky.

Aktéři trapného představení ale přece jenom měli štěstí v neštěstí - k největšímu představitelnému skandálu nakonec nedošlo.

Britská královna tou dobou sice v zámku pobývala, podle zasvěcených ale vedou její okna na jinou stranu parku, takže "naštěstí" nic neviděla.

O nezvyklém incidentu, který se stal minulou neděli, informoval bulvární londýnský list The Sun. Královský palác ale v pátek odmítl aférku komentovat.

Milostné hrátky zhruba třicetileté dvojice trvaly asi dvacet minut. U přihlížejících vyvolaly různé reakce, od nadšených výkřiků až po hlasité odsuzování.

Někteří japonští turisté si celou scénu natáčeli a fotili. Část místních zevlounů milence povzbuzovala, ale jiní volali "hanba" a přivolali policii.

Notně podroušený pár byl ze svého konání vytržen, strávil noc v cele, aby vystřízlivěl, a byl obviněn z přestupku proti mravopočestnosti.

"Když se probudili, nemohli věřit tomu, co udělali," citoval list blíže neupřesněný zdroj.

Pokud se totiž zrovna nevěnují nemravnostem v královských zahradách, jsou oba provinilci údajně úctyhodní lidé s úctyhodným zaměstnáním.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy