Žena se na seznamce chlubila mrtvým srncem, z nápadníka se vyklubal lovec pytláků

Magazín Magazín
16. 1. 2019 8:49
Američanka chtěla na internetové seznamce oslnit nápadníka, tak mu poslala fotku se srncem, kterého zabila. Netušila však, že se nelegálním lovem chlubí zrovna zaměstnanci vládní agentury, jenž se zabývá chytáním pytláků.
Oklahoma Game Wardens
Oklahoma Game Wardens | Foto: Facebook Oklahoma Game Wardens

Cannon Harrison pracuje dva roky jako lovec pytláků v americkém státě Oklahoma. Pátráním po nelegálních lovcích často stráví dlouhé měsíce, tentokrát mu však jeden z nich doslova spadl do klína. Ženu, která nelegálně zabila srnce, totiž dopadl pomocí seznamovací aplikace.

"Zpočátku jsem si myslel, že jde o žert. Napadlo mě, že si ze mě chce někdo vystřelit, protože ví, čím se přece živím. Zkrátka to vypadalo příliš jednoduše, než aby to mohla být pravda" uvedl čtyřiadvacetiletý Harrison pro deník The Washington Post, který na případ upozornil.

Po představení a menším flirtu se mu žena přes aplikaci pochlubila, že skolila srnce pomocí nezákonné metody, kdy použila ostré přímé světlo, čímž zvíře paralyzovala. Muži se chtěla pochlubit, tak mu poslala i fotografii s úlovkem.

"Náš profesní život často splývá s tím osobním, ať už jde o mobilní telefony, nebo sociální sítě. A tentokrát se nám podařilo pytláka dopadnout díky seznamovací aplikaci," uvedla na svém Facebooku agentura, pro kterou Cannon pracuje.

Harrison pytlačku později identifikoval na fotce, kterou měla na sociálních sítích. Žena dostala pokutu v přepočtu 53 tisíc korun, kterou zaplatila, a vyhnula se tak vězení. 

Video: Střílet šelmy je hnusné, ale planeta je na to nastavená

Bez lovu se neobejdeme, žijeme na pojídání se navzájem, pokud zvíře umře rychle, jsem spokojená, říká lovkyně Michaela Fialová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy