Žena se na seznamce chlubila mrtvým srncem, z nápadníka se vyklubal lovec pytláků

Magazín Magazín
16. 1. 2019 8:49
Američanka chtěla na internetové seznamce oslnit nápadníka, tak mu poslala fotku se srncem, kterého zabila. Netušila však, že se nelegálním lovem chlubí zrovna zaměstnanci vládní agentury, jenž se zabývá chytáním pytláků.
Oklahoma Game Wardens
Oklahoma Game Wardens | Foto: Facebook Oklahoma Game Wardens

Cannon Harrison pracuje dva roky jako lovec pytláků v americkém státě Oklahoma. Pátráním po nelegálních lovcích často stráví dlouhé měsíce, tentokrát mu však jeden z nich doslova spadl do klína. Ženu, která nelegálně zabila srnce, totiž dopadl pomocí seznamovací aplikace.

"Zpočátku jsem si myslel, že jde o žert. Napadlo mě, že si ze mě chce někdo vystřelit, protože ví, čím se přece živím. Zkrátka to vypadalo příliš jednoduše, než aby to mohla být pravda" uvedl čtyřiadvacetiletý Harrison pro deník The Washington Post, který na případ upozornil.

Po představení a menším flirtu se mu žena přes aplikaci pochlubila, že skolila srnce pomocí nezákonné metody, kdy použila ostré přímé světlo, čímž zvíře paralyzovala. Muži se chtěla pochlubit, tak mu poslala i fotografii s úlovkem.

"Náš profesní život často splývá s tím osobním, ať už jde o mobilní telefony, nebo sociální sítě. A tentokrát se nám podařilo pytláka dopadnout díky seznamovací aplikaci," uvedla na svém Facebooku agentura, pro kterou Cannon pracuje.

Harrison pytlačku později identifikoval na fotce, kterou měla na sociálních sítích. Žena dostala pokutu v přepočtu 53 tisíc korun, kterou zaplatila, a vyhnula se tak vězení. 

Video: Střílet šelmy je hnusné, ale planeta je na to nastavená

Bez lovu se neobejdeme, žijeme na pojídání se navzájem, pokud zvíře umře rychle, jsem spokojená, říká lovkyně Michaela Fialová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy