Ochranný plášť a gumové rukavice. Tak modelka Campbellová cestuje v časech koronaviru

Magazín Magazín
12. 3. 2020 16:59
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Modelka, která je proslulá pečlivým dodržováním hygieny, tímto způsobem předchází riziku nákazy koronavirem.
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Může za to koronavirus.
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Může za to koronavirus. | Foto: Profimedia.cz

Britská modelka Naomi Campbellová je už dlouho známá úzkostlivým dodržováním hygieny během cestování. Loni například na internetu zveřejnila video s rituálem, který absolvuje před každým letem a během něhož všechno v blízkosti svého sedadla pečlivě utře antibakteriálními ubrousky.

Není tedy překvapením, že se 49letá ikona módního průmyslu v době, kdy svět zachvátila pandemie koronaviru, rozhodla posunout svá preventivní opatření na vyšší úroveň. V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevily fotky, na nichž Campbellová čeká, až se bude moci nalodit na palubu letadla v Los Angeles. A její oděv, o kterém informoval i zpravodajský web americké CNN, mluví za vše.

Modelka má na snímcích oblečenou ochrannou kombinézu, kterou obvykle využívají technici při manipulaci s rizikovým materiálem, na obličeji má ochranné brýle a roušku a na rukou růžové latexové rukavice. Fotky doplnila popiskem se slovy: "Safety First. Next Level." (Bezpečnost především. Nová úroveň.) Následně na svém YouTube kanálu zveřejnila i celé video s postupem, jak se chrání.

Přestože modelčin outfit sklidil mezi mnoha jejími fanoušky pozitivní reakce, našli se i diskutující, kteří ji obviňovali ze zlehčování pandemie, jež má po celém světě na svědomí přes čtyři tisíce obětí a více než 100 tisíc lidí se jí nakazilo. O vlastní ostražitosti přitom Campbellová mluvila už v pětiminutovém videu, které na YouTube sdílela loni v létě.

"Očistěte všechno, čeho byste se mohli dotýkat. Já to tak dělám v každém letadle. Je mi jedno, co si o mně lidé okolo myslí, protože jde o moje zdraví a cítím se díky tomu lépe," vysvětlila modelka. Dodala také, že právě pečlivá hygiena přispěla k tomu, že na molech vydržela celé tři dekády.

Přestože se přístup Campbellové může zdát poněkud přehnaný, vlády po celém světě v současné situaci všechny cestovatele nabádají, aby si po kontaktu s čímkoliv na letištích a v letadlech umývali či alespoň dezinfikovali ruce. To je totiž podle hygieniků nejúčinnější způsob prevence, kterým se lze nákaze koronavirem bránit.

Video: Co byste měli vědět o koronaviru podle ministerstva zdravotnictví

Co byste měli vědět o koronaviru? Informační klip ministerstva zdravotnictví | Video: Ministerstvo zdravotnictví
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 2 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy