Ochranný plášť a gumové rukavice. Tak modelka Campbellová cestuje v časech koronaviru

Magazín Magazín
12. 3. 2020 16:59
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Modelka, která je proslulá pečlivým dodržováním hygieny, tímto způsobem předchází riziku nákazy koronavirem.
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Může za to koronavirus.
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Může za to koronavirus. | Foto: Profimedia.cz

Britská modelka Naomi Campbellová je už dlouho známá úzkostlivým dodržováním hygieny během cestování. Loni například na internetu zveřejnila video s rituálem, který absolvuje před každým letem a během něhož všechno v blízkosti svého sedadla pečlivě utře antibakteriálními ubrousky.

Není tedy překvapením, že se 49letá ikona módního průmyslu v době, kdy svět zachvátila pandemie koronaviru, rozhodla posunout svá preventivní opatření na vyšší úroveň. V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevily fotky, na nichž Campbellová čeká, až se bude moci nalodit na palubu letadla v Los Angeles. A její oděv, o kterém informoval i zpravodajský web americké CNN, mluví za vše.

Modelka má na snímcích oblečenou ochrannou kombinézu, kterou obvykle využívají technici při manipulaci s rizikovým materiálem, na obličeji má ochranné brýle a roušku a na rukou růžové latexové rukavice. Fotky doplnila popiskem se slovy: "Safety First. Next Level." (Bezpečnost především. Nová úroveň.) Následně na svém YouTube kanálu zveřejnila i celé video s postupem, jak se chrání.

Přestože modelčin outfit sklidil mezi mnoha jejími fanoušky pozitivní reakce, našli se i diskutující, kteří ji obviňovali ze zlehčování pandemie, jež má po celém světě na svědomí přes čtyři tisíce obětí a více než 100 tisíc lidí se jí nakazilo. O vlastní ostražitosti přitom Campbellová mluvila už v pětiminutovém videu, které na YouTube sdílela loni v létě.

"Očistěte všechno, čeho byste se mohli dotýkat. Já to tak dělám v každém letadle. Je mi jedno, co si o mně lidé okolo myslí, protože jde o moje zdraví a cítím se díky tomu lépe," vysvětlila modelka. Dodala také, že právě pečlivá hygiena přispěla k tomu, že na molech vydržela celé tři dekády.

Přestože se přístup Campbellové může zdát poněkud přehnaný, vlády po celém světě v současné situaci všechny cestovatele nabádají, aby si po kontaktu s čímkoliv na letištích a v letadlech umývali či alespoň dezinfikovali ruce. To je totiž podle hygieniků nejúčinnější způsob prevence, kterým se lze nákaze koronavirem bránit.

Video: Co byste měli vědět o koronaviru podle ministerstva zdravotnictví

Co byste měli vědět o koronaviru? Informační klip ministerstva zdravotnictví | Video: Ministerstvo zdravotnictví
 

Právě se děje

před 39 minutami

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy