Ochránci zvířat kritizují Justina Biebera za šlechtěné kočky. Kašlu na vás, vzkázal

Magazín Magazín
7. 10. 2019 13:32
Známý kanadský zpěvák Justin Bieber se ocitl pod palbou kritiky ochránců zvířat poté, co na Instagramu zveřejnil fotky svých nových koček. Šlechtěná savanová koťata Sushi a Tuna jsou totiž kříženci domácí kočky a africké kočkovité šelmy servala. Organizace PETA bojující za práva zvířat Justina Biebera obvinila z toho, že podněcuje "nebezpečnou poptávku po křížencích".
"Zaměřte se na reálné problémy. Jdete po mně, protože chci určitý druh kočky?" ohradil se Bieber.
"Zaměřte se na reálné problémy. Jdete po mně, protože chci určitý druh kočky?" ohradil se Bieber. | Foto: ČTK

Zpěvák podle amerického časopisu Hollywood Reporter koupil koťata před několika týdny od chovatele z Illinois za 35 tisíc dolarů, v přepočtu více než 822 tisíc korun. A založil jim také vlastní profil na Instagramu, šlechtěné kočky již sleduje více než 317 tisíc uživatelů. 

Organizace PETA bojující za práva zvířat Justina Biebera obvinila z toho, že podněcuje "nebezpečnou poptávku po křížených zvířatech", napsal britský zpravodajský web BBC. Bieber organizaci vzkázal, že na jejich názor kašle a že by se měli věnovat důležitějším věcem, jako je pytláctví a týrání zvířat.

View this post on Instagram

My fam

A post shared by Justin (@kittysushiandtuna) on

"Zaměřte se na reálné problémy. Jdete po mně, protože chci určitý druh kočky? Když jsem měl psa Oscara, nebyl zachráněný a nešli jste po mně. To musí být každé zvíře, které máme, zachráněné?" ohradil se zpěvák na Instagramu. 

Bieber měl dříve i exotickou opici

PETA nicméně poznamenala, že Bieber mohl osvojením zvířete jít příkladem svým fanouškům. A organizace dodala, aby se zpěvák nad celým problémem hluboce zamyslel. 

"Každý rok přichází o život miliony zvířat, protože lidem nejsou dost dobrá. Dát přednost koupi zvířete před jeho osvojením je proto reálný problém. A to je na prd," reagovali ochránci zvířat na Bieberův komentář. 

Koťata Sushi a Tuna však nejsou první Bieberova exotická zvířata. Před šesti lety měl malpovitou opici jménem OG Mally, kterou si chtěl vzít s sebou na koncertní turné do Německa. Opice mu však byla zabavena a věnována německé zoo. 

Také savanová koťata jsou v některých amerických státech zákonem zakázána, patří k nim například Colorado, Georgia, Idaho, Massachusetts, Nebraska, New York, Texas a Vermont. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy