Obsluha vyhnala policisty z pobočky Starbucks. Zákazník se kvůli nim necítil bezpečně

Magazín Magazín
10. 7. 2019 17:03
Strážníci policie v arizonském městě Tempe opustili pobočku kavárenského řetězce Starbucks s prázdnou. Personál je totiž vyzval k odchodu dřív, než si stihli objednat. Jeden ze zákazníků obsluze řekl, že se v přítomnosti policistů necítí bezpečně. Výkonná viceprezidentka sítě restaurací už se policii za incident omluvila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kavárenský řetězec Starbucks se bude muset veřejně omluvit strážníkům policie v arizonském městě Tempe. Když si totiž šest z nich zašlo do místní pobočky, aby si vychutnali svůj šálek kávy, dočkali se od obsluhy ne zrovna milého přijetí.

Barista policistům stojícím ve frontě řekl, že se jeden ze zákazníků kvůli jejich přítomnosti necítí v bezpečí. "Barista nás požádal, abychom se přesunuli na místo, odkud na nás host nevidí, nebo abychom kavárnu rovnou opustili," citovala vyjádření strážníků americká stanice CNN.

Policisté zvolili druhou možnost, a tak z restaurace odcházeli se zklamáním a bez kávy. "Takové zacházení se strážci veřejného pořádku nám přijde velmi skličující. Přestože s námi barista mluvil zdvořile, jeho požadavek byl urážlivý. Bohužel nám připadá, že takové chování k policistům se v současnosti stává normou," uvedli policisté ve svém prohlášení.

Několik hodin před publikováním tohoto oficiálního vyjádření zveřejnilo policejní oddělení na svém facebookovém a twitterovém účtu předělanou verzi zeleného loga Starbucks. Na obrázku je ruka, která obrací kelímek kavárenského řetězce dnem vzhůru, spolu s nápisem "vylívejte Starbucks". "Někteří z vyhnaných strážníků jsou veteráni, kteří za tuhle zemi bojovali ve válce. Přesto se nedočkali žádného respektu," zmiňuje popisek u obrázku.

Výkonná viceprezidentka společnosti Rossann Williamsová na incident brzy reagovala vlastním prohlášením. "I když měl zákazník s přítomností policistů problém, naši zaměstnanci je měli přivítat s důstojností a nejvyšší úctou. Místo toho dali strážníkům pocítit, že na pobočce nejsou vítaní, což je naprosto nepřijatelné," omluvila se za personál.

Williamsová zároveň ujistila, že firma už začala podnikat kroky, aby se podobná situace už neopakovala. "I my se spoléháme na vaši práci, díky které jsou naše pobočky bezpečným místem. To, co se na jedné z nich stalo, určitě nesmí být u našeho řetězce pravidlem," dodala Williamsová.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy