Obsluha vyhnala policisty z pobočky Starbucks. Zákazník se kvůli nim necítil bezpečně

Magazín Magazín
10. 7. 2019 17:03
Strážníci policie v arizonském městě Tempe opustili pobočku kavárenského řetězce Starbucks s prázdnou. Personál je totiž vyzval k odchodu dřív, než si stihli objednat. Jeden ze zákazníků obsluze řekl, že se v přítomnosti policistů necítí bezpečně. Výkonná viceprezidentka sítě restaurací už se policii za incident omluvila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kavárenský řetězec Starbucks se bude muset veřejně omluvit strážníkům policie v arizonském městě Tempe. Když si totiž šest z nich zašlo do místní pobočky, aby si vychutnali svůj šálek kávy, dočkali se od obsluhy ne zrovna milého přijetí.

Barista policistům stojícím ve frontě řekl, že se jeden ze zákazníků kvůli jejich přítomnosti necítí v bezpečí. "Barista nás požádal, abychom se přesunuli na místo, odkud na nás host nevidí, nebo abychom kavárnu rovnou opustili," citovala vyjádření strážníků americká stanice CNN.

Policisté zvolili druhou možnost, a tak z restaurace odcházeli se zklamáním a bez kávy. "Takové zacházení se strážci veřejného pořádku nám přijde velmi skličující. Přestože s námi barista mluvil zdvořile, jeho požadavek byl urážlivý. Bohužel nám připadá, že takové chování k policistům se v současnosti stává normou," uvedli policisté ve svém prohlášení.

Několik hodin před publikováním tohoto oficiálního vyjádření zveřejnilo policejní oddělení na svém facebookovém a twitterovém účtu předělanou verzi zeleného loga Starbucks. Na obrázku je ruka, která obrací kelímek kavárenského řetězce dnem vzhůru, spolu s nápisem "vylívejte Starbucks". "Někteří z vyhnaných strážníků jsou veteráni, kteří za tuhle zemi bojovali ve válce. Přesto se nedočkali žádného respektu," zmiňuje popisek u obrázku.

Výkonná viceprezidentka společnosti Rossann Williamsová na incident brzy reagovala vlastním prohlášením. "I když měl zákazník s přítomností policistů problém, naši zaměstnanci je měli přivítat s důstojností a nejvyšší úctou. Místo toho dali strážníkům pocítit, že na pobočce nejsou vítaní, což je naprosto nepřijatelné," omluvila se za personál.

Williamsová zároveň ujistila, že firma už začala podnikat kroky, aby se podobná situace už neopakovala. "I my se spoléháme na vaši práci, díky které jsou naše pobočky bezpečným místem. To, co se na jedné z nich stalo, určitě nesmí být u našeho řetězce pravidlem," dodala Williamsová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 5 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy