Fotky: Neuvěřitelný příběh odvahy a nezlomnosti slepého běžce Jana Bauera

Fotky: Neuvěřitelný příběh odvahy a nezlomnosti slepého běžce Jana Bauera
Jan Bauer pracoval v oblasti restaurací a hotelů, byl jedlík se šíleným životním stylem a vážil 160 kilogramů.
Postupně přestával vidět, nepomáhala ani čtyřicítka operací. Lékaři mu našli roztroušenou sklerozu. Jan Bauer to nevzdal a rozhodl se začít nový život. Vyučil se masérem.
A hlavně začal systematicky hubnout. "Hubnutí je úplně jednoduché -  člověk musí mít více výdajů než příjmů, tak zhubnete i bez sportu," říká a usvědčuje tak všechny pseudodietáře z výmluv.
Začal navíc pravidelně běhat, dávky stále navyšoval. "Když sportujete, je hubnutí ještě mnohem lehčí a snadnější," podotýká.
Foto: Archiv Jana Bauera
Zuzana Hronová Jan Bauer , Zuzana Hronová
8. 8. 2016 21:13
To, co by jiné dávno porazilo, Jana Bauera motivovalo k tomu, aby začal nový život. Slepý, s roztroušenou sklerózou a 160 kilogramy váhy. Nyní je úspěšným sportovcem, jenž porazil velkou část startovního pole extrémního maratonu na Velké čínské zdi.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy