Fotky: Neuvěřitelný příběh odvahy a nezlomnosti slepého běžce Jana Bauera

Fotky: Neuvěřitelný příběh odvahy a nezlomnosti slepého běžce Jana Bauera
Jan Bauer pracoval v oblasti restaurací a hotelů, byl jedlík se šíleným životním stylem a vážil 160 kilogramů.
Postupně přestával vidět, nepomáhala ani čtyřicítka operací. Lékaři mu našli roztroušenou sklerozu. Jan Bauer to nevzdal a rozhodl se začít nový život. Vyučil se masérem.
A hlavně začal systematicky hubnout. "Hubnutí je úplně jednoduché -  člověk musí mít více výdajů než příjmů, tak zhubnete i bez sportu," říká a usvědčuje tak všechny pseudodietáře z výmluv.
Začal navíc pravidelně běhat, dávky stále navyšoval. "Když sportujete, je hubnutí ještě mnohem lehčí a snadnější," podotýká.
Foto: Archiv Jana Bauera
Zuzana Hronová Jan Bauer, Zuzana Hronová
8. 8. 2016 21:13
To, co by jiné dávno porazilo, Jana Bauera motivovalo k tomu, aby začal nový život. Slepý, s roztroušenou sklerózou a 160 kilogramy váhy. Nyní je úspěšným sportovcem, jenž porazil velkou část startovního pole extrémního maratonu na Velké čínské zdi.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy