Fotky: Neuvěřitelný příběh odvahy a nezlomnosti slepého běžce Jana Bauera

Fotky: Neuvěřitelný příběh odvahy a nezlomnosti slepého běžce Jana Bauera
Jan Bauer pracoval v oblasti restaurací a hotelů, byl jedlík se šíleným životním stylem a vážil 160 kilogramů.
Postupně přestával vidět, nepomáhala ani čtyřicítka operací. Lékaři mu našli roztroušenou sklerozu. Jan Bauer to nevzdal a rozhodl se začít nový život. Vyučil se masérem.
A hlavně začal systematicky hubnout. "Hubnutí je úplně jednoduché -  člověk musí mít více výdajů než příjmů, tak zhubnete i bez sportu," říká a usvědčuje tak všechny pseudodietáře z výmluv.
Začal navíc pravidelně běhat, dávky stále navyšoval. "Když sportujete, je hubnutí ještě mnohem lehčí a snadnější," podotýká.
Foto: Archiv Jana Bauera
Zuzana Hronová Jan Bauer, Zuzana Hronová
8. 8. 2016 21:13
To, co by jiné dávno porazilo, Jana Bauera motivovalo k tomu, aby začal nový život. Slepý, s roztroušenou sklerózou a 160 kilogramy váhy. Nyní je úspěšným sportovcem, jenž porazil velkou část startovního pole extrémního maratonu na Velké čínské zdi.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy