World Press Photo vyhrál snímek syrského kojence pod ostnatým drátem

ČTK ČTK
18. 2. 2016 12:25
Snímek kojence, kterého otec předává jiné osobě pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska, vyhrál prestižní soutěž World Press Photo. U maďarské hraniční obce Röszke ho loni pořídil australský fotograf Warren Richardson. Momentka je tak silná díky své jednoduchosti a symbolice, zdůvodnila porota své rozhodnutí.
Soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem je Australan Warren Richardson.
Soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem je Australan Warren Richardson. | Foto: Reuters

Amsterodam - Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává do rukou další osoby pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem fotografie zachycující emotivní detail cesty uprchlíků do Evropy je Australan Warren Richardson.

Fotografii pořídil loni v srpnu u maďarské hraniční obce Röszke, kdy se skupina syrských uprchlíků pokoušela, kryta večerní tmou, překonat hlídanou hranici do Maďarska.

"Byl jsem s nimi asi čtyři hodiny, zatímco hráli s policií hru na kočku a myš a policisté proti nim použili pepřový sprej," popsal podle deníku The Guardian Richardson napjatou situaci.

Podle předsedy poroty Francise Kohna se stala jeho momentka snímkem roku, neboť "je tak silná díky své jednoduchosti, zvláště díky symbolice ostnatého drátu".

 

Právě se děje

před 25 minutami

V Barmě během protestů zemřelo nejméně 18 lidí

Na několika místech Barmy při protestech proti vojenskému puči zemřelo nejméně 18 lidí, uvedla na Twitteru lidskoprávní organizace AAPP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy